Staj yaparken lojmanda sigara içmek yasak mı?

Morphia

Hectopat
Yer
Ohio
Merhabalar, ben Turizm Meslek Lisesi okuyorum ve Mayıs'ta stajım başlıyor Antalya'da.
Tek sorunum sigara alışkanlığı, ne zaman birine sorsam sen ''Lojmanda sigara içemezsin.'' deniliyor. Yani nikotin bağımlısıyım ve ben işimi tamamladıktan sonra lojmanımda sigara içemezsem büyük ihtimal beynim patlar nikotinsizlikten. Gerçekten böyle bir şey var mı?

Bu arada lise 2 okuyorum, ama yaşım 19. Oraya girmeyeyim şimdi çok uzun bir mesele. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Balkonda falan içilmesi lazım. Başında biri yoksa tabii.
Evet mantıken öyle olması lazım, ve bizim çocuklarla 4 kişi aynı yerde kalacağız diye biliyorum. Ayrıca bir kaç kez arkadaşıma danıştım. Sürekli ayn cevapları verip sinirimi bozdu diyebilirim. ''Balkonda içemezsin, lojman'da içemezsin'' çocuğa izah ediyorum yine de aynı şeyleri tekrarlıyor.

19 yaş, yeni şeylere uyum sağlamak için gayet uygun bir yaş. Çok da büyütmeye gerek yok, insanın her ortama uyum sağlama potansiyeli mevcuttur. Misal açık alanda içersiniz, içerde içmezsiniz.

Evet mantıken öyle olması lazım, ve bizim çocuklarla 4 kişi aynı yerde kalacağız diye biliyorum. Ayrıca bir kaç kez arkadaşıma danıştım. Sürekli aynı cevapları verip sinirimi bozdu diyebilirim. ''Balkonda içemezsin, lojman'da içemezsin'' çocuğa izah ediyorum yine de aynı şeyleri tekrarlıyor.
En net cevap gidince görmen olur. Açık alan sonuçta. Gayet de içilir. Sonuçta oda da veya koridorlarda içilmeyecek.

19 yaş, yeni şeylere uyum sağlamak için gayet uygun bir yaş. Çok da büyütmeye gerek yok, insanın her ortama uyum sağlama potansiyeli mevcuttur. Misal açık alanda içersiniz, içerde içmezsiniz.
Kesinlikle, benim aklımdaki planım: iş bitince lojmana çekilip balkonda içmek. Bu bana yeter de artar. Zaten çalışırken ''Hadi mola isteyeyim de, sigara içeyim'' diyemem.
En net cevap gidince görmen olur. Açık alan sonuçta. Gayet de içilir. Sonuçta oda da veya koridorlarda içilmeyecek.
Ben de öyle düşünüyorum, gerekirse orada ki koordinatör hocasına danışacağım. Ama aynı arkadaş tekrardan bana ''Bence danışmanı önermem, staj'ın yanabilir'' dedi.

Kesinlikle, benim aklımdaki planım: iş bitince lojmana çekilip balkonda içmek. Bu bana yeter de artar. Zaten çalışırken ''Hadi mola isteyeyim de, sigara içeyim'' diyemem.

İşgüzar bir oda arkadaşınız olmazsa olur gibi ama bir tane, amiyane tabir ile gıcık çıkarsa bir de onla uğraşma durumu hasıl olabilir. Ama bir şekilde orta yol bulunabilir sanırım.

İşgüzar bir oda arkadaşınız olmazsa olur gibi ama bir tane, amiyane tabir ile gıcık çıkarsa bir de onla uğraşma durumu hasıl olabilir. Ama bir şekilde orta yol bulunabilir sanırım.
Umarım orta yol bulunur, eğer karşımda ki anlayışlı bir koordinatör hocasıysa anlayışla karşılayacağını düşünüyorum.

Sigarayı bırak.
Hem akciğer hem de cebin kazansın.
Bırakmakta bir seçenek tabii. Ama yaklaşık 8. sınıftan beri kullanıyorum bu illeti. Bırakmak isterim ama tak diye bırakılmıyor kaç kez denedim.. İrade diyeceksin ama, nikotin bağımlılığı çok kötü bir şey. Bir hap vardı tam ismini bilmiyorum ama 500 TL gibi bir ücreti vardı, okuduğuma göre de baya bir etkiliymiş. Olmadı staj parasının ilk parasıyla 500 verip, o hapı alırım.

Geri
Yukarı