Staja gitmediğim için mezun olamıyorum

Ulugbey32

Decapat
Pandemi nedeniyle staja gitmeme dilekçesi yazdım. Zorunlu değil dedikleri için ayrıca ailemde yaşlı ve kronik hastalığı olanlar vardı. Staj yerinde korona çıkmıştı. Şu an diğer arkadaşlarım mezun olurken bana zorunlu olmayan bir şey için okul idaresi mezun olamıyorsun diyor. Seneye üniversitem var. Nasıl olacak bu durum? Bu durumda olan var mı?

Meslek lisesi okumadım ama staj dosyası teslim etmen gerekiyor okula, bu yıl meslek lisesi bitiren tanıdıklarımdan giden de gitmeyen de bazen gidip bazen gitmeyen de staj dosyasını teslim etmiş. Zamanında staj yerinle, okulla iletişime geçip durumun netliğini pekiştirene kadar gelip buraya konu açmışsın önceki ay gördüm yanlış yapmışsın, sanırım geç kaldın karneler verilmiş. Haklı olduğunu düşünüyorsan durumu MEB'e bildir olmazsa yargıya taşı lise çağında biri buna cesaret edebilir mi bilmiyorum ama başka türlü bu durumu çözmen zor gözüküyor.

Pandemi nedeniyle staja gitmeme dilekçesi yazdım. Zorunlu değil dedikleri için ayrıca ailemde yaşlı ve kronik hastalığı olanlar vardı. Staj yerinde korona çıkmıştı. Şu an diğer arkadaşlarım mezun olurken bana zorunlu olmayan bir şey için okul idaresi mezun olamıyorsun diyor. Seneye üniversitem var. Nasıl olacak bu durum? Bu durumda olan var mı?
Staj dosyan yoksa, yapabileceğin hiçbir şey yok.

Dostum kusura bakma ama yapacağın hiçbir şey yok herkes çalışırken bir kişiyi göz ardı etmezlerdi.
Staja gitmeme dilekçesini yazdıktan sonra araya 3/4 aylık başka süreçler girdi bu durumda herkesin staj faaliyetini gerçekleştirmesi istenildi. Yakın bir çevrenden dahi yardım alabilirdin.
Kendi hatana bağlıyorum biraz.

İşte Türkiye'nin eğitim sistemi! Şikayet etmeyi dene.

Meslek lisesi okumadım ama staj dosyası teslim etmen gerekiyor okula, bu yıl meslek lisesi bitiren tanıdıklarımdan giden de gitmeyen de bazen gidip bazen gitmeyen de staj dosyasını teslim etmiş. Zamanında staj yerinle, okulla iletişime geçip durumun netliğini pekiştirene kadar gelip buraya konu açmışsın önceki ay gördüm yanlış yapmışsın, sanırım geç kaldın karneler verilmiş. Haklı olduğunu düşünüyorsan durumu MEB'e bildir olmazsa yargıya taşı lise çağında biri buna cesaret edebilir mi bilmiyorum ama başka türlü bu durumu çözmen zor gözüküyor.

Hep takip ettim.

Meslek lisesi okumadım ama staj dosyası teslim etmen gerekiyor okula, bu 1yıl meslek lisesi bitiren tanıdıklarımdan giden de gitmeyen de bazen gidip bazen gitmeyen de staj dosyasını teslim etmiş. Zamanında staj yerinle, okulla iletişime geçip durumun netliğini pekiştirene kadar gelip buraya konu açmışsın önceki ay gördüm yanlış yapmışsın, sanırım geç kaldın karneler verilmiş. Haklı olduğunu düşünüyorsan durumu MEB'e bildir olmazsa yargıya taşı lise çağında biri buna cesaret edebilir mi bilmiyorum ama başka türlü bu durumu çözmen zor gözüküyor.

Gitmediğim stajın defterini teslim etmem ne kadar doğru? Zaten idare sen doldurmayacaksın dedi. Ortada kalan ben oldum.

Konudan bayağı uzaksın be kardeşim, dosyayı sen alırsın staj yerine getirirsin onlar doldurur performansını değerlendirir ve sanıyorum notlandırır. Ama bu saatten sonra bir işe yaramaz, MEB eğitim takvimi bu yıl için bitti diye biliyorum. Gidip gitmemen önemli değil staj defteri olayı biraz formalite sanırım.

Gitmediğim stajın defterini teslim etmem ne kadar doğru? Zaten idare sen doldurmayacaksın dedi. Ortada kalan ben oldum.

Gitmediğin değil, senden dönem sonu defterleri teslim etmeni isterler sen sorumsuz davranıp işin kolayına kaçmış gibisin. Defter günlüklerine ilk dönem 8 ikinci dönem 8 adet temrin yapman lazımdı. Staja gitmesen dahi bu istenilir onu geçtim bir iş yerinde çalışıyormuş gibi gösterebilirdin. Gitmezdin en basit yöntemi buydu. Diğer arkadaşların neden doldurdu? Bunu da sorman gerekli kendine.

Bunun eğitim sistemi ile ne alakası var? 3-4 ayda çok fazla şey oldu, herkesin stajını tamamlaması istendi. Müdür: "sen doldurmayacaksın" dedi diye doldurma zorunluluğundan yırtmadı bu arkadaş. Tamamen kendi hatası.

Yeni konular

Geri
Yukarı