Stajyer Ehliyete Kalmadan Ehliyet Alma

asus123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 16/09/1997 doğumluyum bu seneki ekim ayında(B için) olan sınava girecektim ama 5 gün ile kayıtı kaçırdım sürücü kursundaki hoca bana bir tavsiye verdi. Gel seni A2 ehliyete yazalım 10 Ekimde yazılı sınava girersin 7 kasım'da da direksiyon sınavına girersin A2 için ehliyet aldıkdan sonra 19-20 aralıkdaki ara sınavlara sokarız ordan B sınıfı ehliyet alırsın bende öyle yaptım. A2 için yazılı ve direksiyon sınavlarından geçtim şimdi 19-20 aralıkda olan direksiyon sınavına giricem kazanırsam ama trafik şubeden ehliyetimi 1 Ocak'tan sonra alırsam stajyer olur muyum? Hocaya sordum dedi ki senin şu an bir sürücü belgen var o kural ilk kez alacaklar için dedi. Sizce de öyle midi? Vakit ayırıp cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

A2 ehliyetini karakoldan teslim aldın değil mi? Eğer öyle ise etkilenmezsin, var olan ehliyetine yeni bir sınıf eklenir.

Ancak elinde hala daha sertifika varsa, ehliyete çevirilmemişse yani ilk defa ehliyet alıyorsan stajyere çoktan kaldın bile.
Yeni tip ehliyetler 4 Ocak'dan sonra dağıtılacak sanırsam.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı