Çözüldü Star Wars battlefornt 2'de %100 kullanım olması normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetcn1

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart; asrock b550m hdv
işlemci; r5 5600
Ekran kartı; asus dual rx6600 8gb
Ram bellek; gskill flarex 2x8 3200mhz cl16
kasa+psu; msi forge mag 100A
Meslek
yapı denetim şefi
Sadece Star Wars: Battlefront 2 oyununda hem işlemcim hem de ekran kartım %100'e dayanıyor. Sebebi oyunun büyük olması ile mi alakalı yoksa benlik bir durum mu?

1612872440531.png

Çözüm
En iyisi V-Sync'i açman. Zaten çok hissetmezsin e sporcu falan değilsen. Çok rahatlar bilgisayarın V-Sync açarsan.
Sisteminiz nedir?

Kusura bakmayın yazmayı unutmuşum
Sistemim MSI A320M Pro vh, RX550 2 GB, Ryzen3 1300X, 8 GB DDR4 2666MHz RAM, 120GB SSD, 1TB HDD.
Çok normal ben az önce oyundan çıktım ama Low ayarlarda oynuyorsan normal değil Ultra'da normal.

Low ayarlarda oynuyorum. 4'lü co-op görevlerde hep bu şekilde. Diğer modları denemedim.

Ha sistemine göre normal tabii ki. Sıkıntı yok dert etme.

Anlık takılmalar ve FPS droplar yaşatıyordu. İşlemcinin %100 olmasından kaynaklı bir durum mu?

Anlık takılmalar ve FPS droplar yaşatıyordu. İşlemcinin %100 olmasından kaynaklı bir durum mu?

V-Sync açarsan %100 kullanılmayabilir. V-Sync'dan rahatsız oluyorsan açma.

V-Sync açmayı deneyebilirsin.
Hocam yapman gerekenler çok basit aslında.

1.İlk olarak oynadığın bütün oyunlarda FPS sabitlemeyi dene. Bu hem sıcaklıkları bir miktar düşürecek hem de sistem kullanımını düşürecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2.Sistemin kullanılması iyi bir şeydir fakat dengesiz kullanımı değildir. Örnek olarak işlemci kullanımı > ekran kartı kullanımı.

3.Ayrıca anlık sistem kullanımı , ısı değerleri vs. ölçmek için MSİ Afterburner + R.T.S.S indirip kur.
Daha sonra OSD gösterge rehberine bak.

OSD gösterge rehberi ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunun önerilen sistem gereksinimleri senin sisteminden epey yüksek. Low ayarlarda kaç FPS alıyorsun.

İdeal olan ekran kartı kullanımının %100'e yakın olması. MSI Afterburner ile bunu teyit etmeniz önemli. Takılma hissiyatı için 3 çözüm var bildiğim kadarıyla. Vsync, Freesync ve Gsync.

Yeni konular

Geri
Yukarı