Star Wars film sırası

• Konuyu başlatan Dyzex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B

Dyzex

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Star Wwars'ı hiç izlemedim. Yeni başlayacağım bu yüzden filmleri hangi sıraya göre izleyeceğimi yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birden fazla yol izleyebilirsiniz. Kronolojik sıra, çıkış sırası hatta Machate sırası dedikleri oldukça karmaşık bir izleme sırası da var. Fakat tavsiyem şu şekilde olacaktır:

Önce orijinal üçlemeyi sonrasında yeni üçlemeye geçmelisiniz. İlk altı film bittikten sonra Disney yapımlarına geçebilirsiniz. Gerçi Disney yapımlarını hiç tavsiye etmiyorum ama Roge One izlenesi bir yapım.

Episode IV: A New Hope
Episode V: Empire Strikes Back
Episode VI: Return of the Jedi

Episode I: The Phantom Manace
Episode II: Attack of Clones
Episode III: Revenge of the Sith

Episode VII: The Force Awakens
Episode VIII: The Last Jedi
Episode IX: The Rise of Skywalker (Aralık 2019'da vizyona girecek)

Ana film serisinden bağımsız yapımlar:

A Star Wars Story: Rogue One
A Star Wars Story: Han Solo

Birden fazla yol izleyebilirsiniz. Kronolojik sıra, çıkış sırası hatta Machate sırası dedikleri oldukça karmaşık bir izleme sırası da var. Fakat tavsiyem şu şekilde olacaktır:

Önce orijinal üçlemeyi sonrasında yeni üçlemeye geçmelisiniz. İlk altı film bittikten sonra Disney yapımlarına geçebilirsiniz. Gerçi Disney yapımlarını hiç tavsiye etmiyorum ama Roge One izlenesi bir yapım.

Episode IV: A New Hope
Episode V: Empire Strikes Back
Episode VI: Return of the Jedi

Episode I: The Phantom Manace
Episode II: Attack of Clones
Episode III: Revenge of the Sith

Episode VII: The Force Awakens
Episode VIII: The Last Jedi
Episode IX: The Rise of Skywalker (Aralık 2019'da vizyona girecek)

Ana film serisinden bağımsız yapımlar:

A Star Wars Story: Rogue One
A Star Wars Story: Han Solo

Tarih sırasına göre izlersem nasıl olur?
Aslında Bölüm IV: Yeni Bir Umut ile başladım izlemeye ama kafamda güncel görseli olan filmi izledikten sonra ilk çekilen filme dönmem izleme zevkimi kırar mı diye merak ediyorum.
Daha önce Star Wars izlemedim.

Hikayenin takibi açısından kronolojik sırayı izlemek her daim Star Wars izleyicisi için daha makul gelmiştir. Hikayenin takip ettiği tarih sürecine göre de izlenebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı