Star Wars IV, V ve VI remake film projesi olsaydı nasıl olurdu?

Papaz Ricirt

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Okumaya Çalışan Bir Öğrenci
Arkadaşlar, ben ağır Star Wars fanıyımdır. Film, kitap, oyun, çizgi roman her alanda takip ederim. Bu kadar sevmeme rağmen son üçleme beni oldukça hayal kırıklığına uğrattı. Hep içimde bir nukte kaldı şöyle yapsalar, böyle kalsalar ama ne yazık ki Disney abi +6 ibaresini yapıştırcak ya, rezalet filmler yapıyor. Ben de bu filmler çok kötü diye eski filmleri izler, hep iç çekerim. Eski filmlerde gereğinden biraz falan eski kaldı ki, çok sevsem de (Eminim çoğu kişide de böyledir.) efekt yüzünden bir çekinme oluyor. İzlemesine izlerim, severim de ama bazı sahneler, hele kılıç dövüşleri çok eski...

Demem o ki arkadaşlar, düşünsenize eski filmleri remake yapıp yeniden çekseler çok iyi olmaz mı? Hem yeni kötü filmler yapıp canımızı sıkmazlar hem de eski güzel filmleri yenilenmiş görürüz. Siz ne düşünüyorsunuz ve olsa nasıl olurdu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son üçleme aslında gerçek değil demek isterdim. Tamamen çocuk işi yapımlar. Disney'in iyi iş yapacağını sanmam. Güzel dizi geliyor fakat eski tür filmler yapmazlar. İşlerine gelmez. Gidip Finn'e dizi çekebilirler mesela. Aahahhahah, bir şeyler oluyor diye ortalıkta dolaşabilir.

Hiç iyi olmaz. Disney'in Original Trilogy'e elini sürmesi isteyebileceğim son şey olabilir. Efektlerin de o kadar rahatsız edici olduğunu düşünmüyorum. Üçlemeyi hoş yapan şeylerden biri de eski efektleri benim gözümde.

Hiç iyi olmaz. Disney'in original Trilogy'e elini sürmesi isteyebileceğim son şey olabilir. Efektlerin de o kadar rahatsız edici olduğunu düşünmüyorum. Üçlemeyi hoş yapan şeylerden biri de eski efektleri benim gözümde.

Yanlış anlaşıldım mı bilmiyorum ama tam olarak demek istediğim olay örgüsü sahneler aynı veya neredeyse aynı olacak yine Mandalorian dizisindeki gibi -spoiler geliyor dizi finalinden- Luke'un yüzü vardı mesela o tür yapılabilir diye düşünüyordum.

Bence öncül üçlemenin tadı biraz da orada ya. O lazer silahı sesleri falan epey hoşuma gidiyor benim. Görüntü kalitesinden de aynı şekilde keyif alıyorum. Bir de o sahnede Luke'u gösterdiler belki ama bütün bir filmi aynı teknolojiyle baştan yapmanın hiç de kolay olacağını ve sonucun harcanan bütçeye değeceğini sanmıyorum.

Arkadaşlar, ben ağır Star Wars fanıyımdır. Film, kitap, oyun, çizgi roman her alanda takip ederim. Bu kadar sevmeme rağmen son üçleme beni oldukça hayal kırıklığına uğrattı. Hep içimde bir nukte kaldı şöyle yapsalar, böyle kalsalar ama ne yazık ki Disney abi +6 ibaresini yapıştıracak ya, rezalet filmler yapıyor. Ben de bu filmler çok kötü diye eski filmleri izler, hep iç çekerim. Eski filmlerde gereğinden biraz falan eski kaldı ki, çok sevsem de (Eminim çoğu kişide de böyledir.) Efekt yüzünden bir çekinme oluyor. İzlemesine izlerim, severim de ama bazı sahneler, hele kılıç dövüşleri çok eski...

Demem o ki arkadaşlar, düşünsenize eski filmleri remake yapıp yeniden çekseler çok iyi olmaz mı? Hem yeni kötü filmler yapıp canımızı sıkmazlar hem de eski güzel filmleri yenilenmiş görürüz. Siz ne düşünüyorsunuz ve olsa nasıl olurdu?

Aslında son üçleme üzerine bir sürü güzel senaryo vardı.
Birinde 7, 8, 9 filimlerin ana kötü Mauldu.
Diğerinde Darth Vader öldükten sonra luke onun yerine geçiyordu.
Bence Luke vaderı yendikten sonra yeni bir Jedi düzeni kurmalıydı. Ama imparatorluk kalıntıları tüm galakside olduğu için her yere yetişemiyorlardı. (burada şöyle bir şeyden bahsetmek istiyorum. Anakin seçilmiş kişi olduğu için güce dengeyi getirdi. Yani güç hep dengede kalacak benim anladığımda iki tarafta yok olmayacak ama üstünlükte kuramayacaklar) Galakside maul gibi çektikleri acı yüzünde nefret dolu karakterlerde birleşip yeni bir Sith düzeni kuracaklar sonra savaşacaklar.

Yani son üçleme yeniden çekilebilir ama Disney yapmasın

Yeni konular

Geri
Yukarı