Star Wars serisi hangi sıra ile izlenmeli?

Hangi sıra ile izlenmeli?

• Oy verenlerin toplamı
    34
Biliyorum ama 4,5 ve 6. filmin 80'li yıllarda çıkması ilk 3 film'den sonra bir gariplik yaratır mı onu merak ediyorum.

Görsel açıdan bir garipseme oluyor tabi. Efekler filan eski olduğu için. Ama ilk kez izleyen birisi için hikaye sırasında izlemek bence daha iyi. Konuya daha hakim oluyorsun.
Birde tavsiye 7,8 ve 9 u izleme yokmuş gibi davran. Ben eski filmlerin hatrına az önce 9 u izledim ama yine sonuç hüsran. 7 ve 8 e göre daha iyi olsa da güzelim hikayenin geldiği nokta kötü.

Görsel açıdan bir garipseme oluyor tabii. Efekler falan eski olduğu için. Ama ilk kez izleyen birisi için hikaye sırasında izlemek bence daha iyi. Konuya daha hakim oluyorsun.
Bir de tavsiye 7, 8 ve 9'u izleme yokmuş gibi davran. Ben eski filmlerin hatrına az önce 9'u izledim ama yine sonuç hüsran. 7 ve 8'e göre daha iyi olsa da güzelim hikayenin geldiği nokta kötü.

Hikaye zaten kötü eski oyuncular yok film 2 senede çıkıyor. 2 senede cıkan filmden iyi olmasını bekleyemessin. Koskoca Luke'yi ne hale getirdiler.

Görsel açıdan bir garipseme oluyor tabi. Efekler filan eski olduğu için. Ama ilk kez izleyen birisi için hikaye sırasında izlemek bence daha iyi. Konuya daha hakim oluyorsun.
Birde tavsiye 7,8 ve 9 u izleme yokmuş gibi davran. Ben eski filmlerin hatrına az önce 9 u izledim ama yine sonuç hüsran. 7 ve 8 e göre daha iyi olsa da güzelim hikayenin geldiği nokta kötü.
Zaten planım ilk 6 filmi izlemek sadece. Tavsiyeniz için teşekkürler.

Benim gönlüm de son seriyi görmezden gelmeni söylüyor ama mantığıma göre izlemeyip pişman olacağına izleyip olmandan yanayım.

Arkadaşlar ilk 6 filmi izlemeyi düşünüyorum. Ama izleme sırası hakkında endişelerim var. Şöyle ki Hikaye'ye göre izlersem son 3 filmin daha geçmiş yıllarda çıkması çok gözüme batar mı merak ediyorum. Ama vizyon sırasına göre de izlersem sanki tek parça bir hikaye izleyemeyecekmişim gibi geliyor. 4, 5 ve 6. filmlerde ilk 3 filmden Spoiler'de yerim gibi geliyor. Sizce hangi sıra ile izlemeliyim?

Kronolojik sıra ile izlemenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı