Star Wars: The Old Republic nasıl oyundur?

Makaleler
14
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Steam'e geldiğinde bu oyun dikkatimi çekmişti. SOMA adlı korku-gerilim oyunu bitirdikten sonra bakmayı veya başlamayı düşünüyordum, ama oyunda belli sınıflar olduğu ve her birinin farklı bir hikayesi olduğu için beklemeyi düşündüm. Oyunu bilenler özet geçebilir mi?

SWTOR bu filmlerde gördüğümüz dönemden binlerce yıl öncesinde dönen mevzular üzerine kurulu.
Klasik olarak iyi ve kötü diyebileceğimiz 2 taraf var. Galactic Republic ve Sith Empire.
Her tarafta 4 adet sınıf var ve 10 seviyeye ulaştığınızda tabiri caiz ise uzmanlığınızı yapacağınız bölümü seçip yürüyorsunuz. 2 adet yol var ve birini seçip o class'ı almış oluyorsunuz.

Oyun genel olarak Star Wars sevenlere hitap etse de normal bir oyuncu içinde gayet keyiflidir diye düşünüyorum.

Oyunda dediğiniz her sınıfın farklı bir hikayesi var ve oyunun gidişatını sizin görevlerde verdiğiniz cevaplar belirliyor. Light Side veya Dark Side puanınız o cevaplara göre artıp azalabiliyor.

Ana hikayeleri F2P bir şekilde oynayabilirsiniz. Ek paketler gelmişti daha sonradan, onları oynayabilmek için ücret vermek gerek.

Star Wars'a biraz bile ilginiz varsa ben keyif alacağınızı düşünüyorum. Hissettirdiği ortam, doku vs. cidden o Old Republic hissini yaşatıyor. Oyunun sanat kısmında iyi iş çıkardığını söyleyebilirim.

Oyundan bağımsız olarak söylüyorum. Old Republic'in gerçekten çok iyi bir potansiyeli var. Çoğu Star Wars sevenleri tarafından o dönemi anlatan film(özellikle 3'leme tarzı) çekilmesi isteniyor.

Oyunda dediğiniz her sınıfın farklı bir hikayesi var ve oyunun gidişatını sizin görevlerde verdiğiniz cevaplar belirliyor.

Bazı sınıfların hikayesine biraz baktım, özellikle Sith Inquisitor sınıfına baya baktım.

Hocam Anakin Reis/Ahsoka Tano gibi bir ikili hikayesi var mıydı? :D

Sith tarafı güzel ya. Ben hala pek oynayamadım. Eskiden biraz oynamıştım ama zaman bulduğum gibi 0'dan 2 taraftanda hikaye bitirmek istiyorum çünkü hikayeyi unuttum denebilir.

Oyunda size çeşitli companionlar(arkadaş, yoldaş) veriyor. Bir insanda olabilir bir droidde.
Jedi tarafında bize bir padawan veriyordu Kira Carsen adında. Kendisi çok tatlıdır. Flört falan edebiliyorsunuz :D. Kendisi görevlerde söz de alabiliyor.

Ayrıca bu yoldaşınızın savaş modunu ayarlayabiliyorsunuz. Saldırgan, tank ve şifacı olarak.
Ben hep şifacı modda kullanmıştım inanılmaz işe yarıyor. Yoksa ölürdüm hep.

Yeni konular

Geri
Yukarı