Starbucks, 40. Yaşını Yenilenen Logosu ile Kutluyor

'Konu Dışı' bölümünde Recep Baltaş tarafından 10 Mart 2011 tarihinde başlatılan konu.

Etiketler:
 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.913
  Beğenileri:
  42.503
  Yer:
  İstanbul
  İlk mağazasını bundan 40 yıl önce Pike Place, Seattle’da açan Starbucks; bu süreçteki gelişimini yansıtan yeni logosunu kullanmaya başladı...

  Starbucks, ilk mağazasını açtığı günden bu yana ana iş alanlarını sürekli geliştirerek, Starbucks Deneyimini; misafirlerine hayatlarının pek çok alanında farklı ürünler ve hizmetler ile sunmaya devam etti. Yenilenen logo, markanın geçmişine olan bağlılığını ve aynı zamanda 40 yıl içerisindeki gelişimini yansıtıyor.

  Starbucks öncü ve yenilikçi bakış açısı ile misafirlerine artık kahvenin yanısıra hazır tüketime uygun pek çok ürün ve mağazaları dışında da bu deneyimi zenginleştirecek pek çok farklı hizmet sunuyor. Bunun yanısıra, misafirlerinin ev ve işyerlerinden sonra 3.adresleri olan Starbucks; artık, sosyal mecraların da yoğun kullanımı ile, sadece sohbet edilen, toplantılar yapılan ya da kahve içilen bir mekan olmanın ötesinde, bir dijital ortam sağlayıcısı olarak da hizmet vererek; gerek hareket halinde, gerekse dünyanın herhangi bir yerinde online olan birçok misafiri ile birebir iletişim kurabiliyor. Sunulan farklı ürün grupları, farklı satış formatları, farklı iletişim kanalları ile zenginleşen Starbucks Deneyimi, artık Starbucks’ı, misafirlerinin 4.adresleri olarak konumlandırmalarını sağlamış durumda.
  Zenginleşen ve genişleyen Starbucks Deneyimini daha etkin olarak yansıtabilmek ve 40.yaşını da kutlamak üzere Starbucks, Mart 2011 tarihi itibari ile yeni logosunu kullanmaya başlıyor. Yeni logoda orijinal logonun merkezini oluşturan mitolojik denizkızı figürü yine merkezde tutularak, tamamen yeşil renk ile belirginleştirildi. Bu şekilde Starbucks’ın özü korunurken; çevresindeki halka kaldırılarak, markaya daha fazla esneklik getirildi. Buradaki amaç da kahvenin ve hatta mağazaların ötesinin düşünülmesini mümkün kılabilmek.
   

Sayfayı Paylaş