Stardew Valley Tatlıtaş meyvesi nerede bulunur?

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Tatlıtaş meyvesini oyunda nereden bulabilirim? Çok para ediyor ve bazı görev vs. için de gerekli. Bu meyve bir yerde tohum olarak satılıyor mu?

Şimdiden teşekkürler, İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ender tohumdan çıkıyor fakat 1 mevsim boyunca büyümesi gerekiyor.

Eğer serayı açtıysanız oraya ekin, mümkünse %25 daha hızlı büyüten şeyi de ekin çünkü büyümesi çok uzun sürüyor.

Yanlış hatırlamıyorsam bahar ya da güz mevsimlerinde ekmeniz lazım, onu @EfeBalboa 'in attığı siteden kontrol edebilirsiniz.

Ben kendi çiftliğimde o şekilde büyütmüştüm.

Eğer para kasmayı düşünüyorsanız eski meyve veya yıldız meyvesi ekin, onları şarap yaparak kâr elde edebilirsiniz. Hatta yıllandırın, 7500 altın gibi bir fiyata satılıyordu mor yıldız meyvesi şarabı.

Tabii böyle yüksek fiyatlara satmak için zanaatkarlık ürünlerinin değerini arttıran geliştirmeye ihtiyacınız var.

Yıldız meyvesi kullanın, tohum üreteci ile para kasarsınız. Seranız açıksa hele.
Yıldızkaydı meyvesi (adı nasıldı hatırlamıyorum, enerji arttıran) almak için bir görevde tatlıtaş meyvesi lazım oluyor, büyük ihtimalle onun için istiyor.

@efeekaya teyit etmek için elimdeki tatlıtaş meyvelerinden bir tanesini tohum üreticisine attım, sonuç bu:

1622473533981.png

Son düzenleme:
Üreticiye herhangi bir mahsulü (Yıldızmeyvesi, Biber vs.) koyuyorsunuz ve 1 tane mahsulden 1 ile 3 arasında rastgele bir şekilde tohum veriyor. Şanslıysanız 10 yıldız meyvesi ekip hasat ettikten sonra 30 tane yıldız meyvesi tohumunuz olabilir yani.

Tohum üreticisi ender bulunan meyvelerde mantıklı oluyor, eski meyvede çok kullandım ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı