Statik elektrik ile donanım yakan var mı?

Statik elektriğimi atmadan ve eldiven kullanmadan ekran kartımın bloğunu söküp temizledim. Pc'yi ilk açtığımda HDD'yi görmedi. Kapatıp açayım dedim. kapattım ama geri açılmadı. bir 10 dakikalık korku anından sonra açıldı. Başta sıkıntı yok gibi duruyordu fakat oyun oynarken birden mavi ekran verdi. Biraz uğraş sonucu mavi ekranı kapatıp HDD'yi kontrol ettim. Gözüküyordu fakat tıklayınca hata alıyordum. En son aklıma eldiven kullanmadığım için olabilir düşüncesi geldi. Tüm parçaları söktüm. Yaklaşık 1 gün kadar hiç ellemedim.(sökerken eldiven kullandım :) ) Dün tüm parçaları birleştirip Bismillah çekerek düğmeye bastım. Dünden bu yana bir sıkıntı yok. Ama bu olanlardan sonra eldivensiz kasanın dışına bile dokunmam :).
Geçmiş olsun. Cihazları kapattıktan sonra bir miktar elektrik dolaşabiliyor içinde. Bundan sonra parça sökmeden önce sistemi kapatıp tüm fişleri çektikten sonra güç tuşuna 2-3 saniye basılı tutun elektrik boşalması gerçekleşsin. Yorum için teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı