Çözüldü Statik Elektrik Nasıl Boşaltılır?

• Konuyu başlatan Kimliksiz_Genç
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 91B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sürtünme olmayacağı bir yerde yaparsan daha iyi olur, halıda yapıyorsun diye bir şey olacak diye bir şey yok illa ki. Yani ben yapıyorum her seferinde ama bir şey olmuyor şükür, belki çok uzun yıllardır içli dışlı olmamdan kaynaklı olabilir :) Ama sen yapma. Tahtaya koy, mermere koy, halıyı kaldır zemine koy tahta yoksa öyle yani. Elektriğini atmak için de bahçeye in kumda bir zıpla 2-3 adım at, dokun falan garanti olsun :)

"Halıda yapıyorsun diye bir şey olacak diye bir şey yok" demek çok yanlış. Her zaman olmuyor bu zaten.
Anakart, üzerinde çok düşük voltaj değerleri ile alışan elemanlar içerir. Halı statik elektrik yuvasıdır zaten. Halının üzerinde montaj yapılmaz.
Halının üzerinde montaj yapmak sorumsuzluk olur. Olmaz olmaz deyip de başına gelenler yok değil, yav bu sistem niye düzgün çalışmıyor diye arar durursun sonra :D

Tahta bir masaya koyarsınız ve paşa paşa yaparsınız montajınızı. Kapı kolu kulplarına ihtiyaç yok bu iş için.

Yani olmaz olmaz dememek gerek, ben hala diyorum ve yapıyorum tabi bundan sonra yapmam o kadar konuştuk nazar değer 10 küsür yıldır birşey olmadı diye üstelememek gerek :) Yani üstelik geçen GTX760'ı aldığımda yünlü halıda yaptım da töbe yapmam artık :D

Takma kafaya bu kadar. Metal bir şeye dokun, masada jetini hazırla.

Ben GTX 760 alsam eve sokmam, otelde ayrı oda tutarım yani. Senin yaptığın iş mi :D O karta o muamele hiç yakıştıramadım :D

Yüz vermedim işte, şımarmasın diye hemen :) Belki sen yapsan benim yaptığımı çok üstüne düştüğün için o an ruhunu teslim edebilirdi. Şimdi iyice, rahatı yerinde merak etme :D

Hepinize verdiğiniz cevap'lar için çok çok teşekkür ederim.

Sağ olun ben, elimi toprağa sürteceğim ve sonra çıplak ayak ile masanın üzerinde montajımı yapacağım. Hepsi bu kadar herhalde. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı