Çözüldü Steam 1 Gbps Fiber İndirme Hızı Düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yasinbvcx

Hectopat
Steam'de internet hızım olması gerekenden çok yavaş ve bir türlü problemi çözemedim. Evimde TurkNet'in GigaFiber interneti var 1000/1000 fakat Steam indirmelerinde 35 MB/sn alıyorum, arkadaşımda da aynı internet var eş zamanlı oyun indirmeye başladığımızda 90-103 MB/sn hızlarına ulaşabiliyor, ben anlık bir 60 MB/sn hıza fırladım fakat sonra stabil 35-40 hatta 25'lere kadar düşüyor, sorunun çözümünü bir türlü bulamadım.

NetAdapter Repair programını kullandım fakat bir çözüme kavuşturmadı maalesef.
DNS olarak Google'ın DNS'sini kullanıyorum 8-8-8-8 / 8-8-4-4.
Steam indirme bölgesi Turkey-Ankara bütün bölgeleri denedim. Sonuç aynı.
Steam indirme önbelleğini temizle seçeneğini de 2-3 kere denedim maalesef sonuç aynı.
Farklı DNS denedim fakat sonuç aynı.

Dosya Ekleri

• FFW2eMmWUAYxlwR.jpg
    FFW2eMmWUAYxlwR.jpg
    37,8 KB · Görüntüleme: 279
Çözüm
Evet sorunu çözmüş bulunmaktayım.

CMD'yi yönetici olarak başlatıp SFC/SCANNOW yazdım, bilgisayara güzel bir tarama çekti ve 2-3 dosya indirdi. Ardından;

Bu linkteki NetAdapterRepair1.2 programını indirdikten sonra, anti virüs (windows defender)'i kapatıp, yönetici olarak çalıştırıp, hiçbir pencere ve indirme açık olmayacak şekilde tekrardan başlattım programı. Sol taraftaki bütün seçenekleri aktifleştirip "Run all Selected" seçeneğine bastım, restart atma yerine kadar bekledim pc ye reset attıp geri açıldığında sorunum çözülmüştü.

Max 109,4MB/sn görerek kendi rekorumu kırdım inşallah evinize altyapı gelir de kurtulursunuz kader mahkumları.

CMD'yi yönetici olarak başlatıp SFC/SCANNOW yazdım, bilgisayara güzel bir tarama çekti ve 2-3 dosya indirdi. Ardından;

Bu linkteki NetAdapterRepair1.2 programını indirdikten sonra, anti virüs (windows defender)'i kapatıp, yönetici olarak çalıştırıp, hiçbir pencere ve indirme açık olmayacak şekilde tekrardan başlattım programı. Sol taraftaki bütün seçenekleri aktifleştirip "Run all Selected" seçeneğine bastım, restart atma yerine kadar bekledim pc ye reset attıp geri açıldığında sorunum çözülmüştü.

Max 109,4MB/sn görerek kendi rekorumu kırdım inşallah evinize altyapı gelir de kurtulursunuz kader mahkumları.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    18,3 KB · Görüntüleme: 223
Çözüm

İnşallah be hocam inşallah, bu yöntemi bende deneyeceğim belki işe yarar azıcıkta olsa sağolun.

Sea of Thieves indirmeye çalışıyorum sadece:')

1000 Mbps'i mb/s yapınca 100 MB'ye yakın oluyor zaten ama bu Steam'in kendisi ile alakalı

Bu linkteki NetAdapterRepair1.2 programını indirdikten sonra, anti virüs (Windows Defender)'i kapatıp, yönetici olarak çalıştırıp, hiçbir pencere ve indirme açık olmayacak şekilde tekrardan başlattım programı. Sol taraftaki bütün seçenekleri aktifleştirip "Run all Selected" seçeneğine bastım, restart atma yerine kadar bekledim PC'ye reset attıp geri açıldığında sorunum çözülmüştü.

Enayi miyim de antivirüsü kapatacağım belki virüs koyacak sisteme

Ben de 1000 Downland 1000 Upload kullanıyorum. Epic Games'ten GTA 5 indirdim 85 MB/sn ile indirdim. Steam'den ise GTA 5' i ortalama 30-40 MB/sn şeklinde dalgalı bir şekilde (yani arada 50 MB/sn'ye çıkıyor sonra 20 MB/sn'ye iniyor) indirdim. İnternetim stabil 930 Epic Games sunuculardan sanırım daha stabil ve hızlı indiriyor. Steam internetin yarısından azını kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı