Çözüldü Steam 2. depolama birimini görmüyor [Linux]

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

277015

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, Windows 10'dan Linux Mint'e geçtiğimde Steam 500GB'lik HDD'yi görmemeye başladı. Kısa bir süre silip yüklediğimde sorun yoktu, görebiliyordu ama artık bu da çözmüyor. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
Ekran Görüntüsü - 2021-04-07 10-51-52.png
Ekran Görüntüsü - 2021-04-07 10-56-59.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Linux Mint kullanmaya başadığımdan beri disklerle alakalı bir ayara ellemedim evet 2 işletim sistemi kullanıyorum ama sorun çıkartıyorsa Windows 10'u silebilirim o ayarı nasıl kontrol edeceğimi açıklarsanız sevinirim.
Silmenize gerek yok. Sistemi tekrar yeniden başlatın. Windows 10'u kullandıktan hemen sonra başka bir işletim sistemine geçerken, windows diskleri geçici olarak kilitliyor. Hızlı başlatı kapattığınız zaman düzeliyor bu sorun.
Linux sistemlerde genelde diski doğrudan seçemezsin. Diskin dosya yolunu seçmen gerekir. Bu şekilde mi deniyorsun?

2. resimde gördüğün gibi orada aşağıdaki kütüphane klasörünü seçiyorum yüklesem bile oyunlar Kaybloluyor oluyor aynı klasörü seçmeme rağmen.

edit:
ss alınmadığı için onu açınca telden çektim

Dosya Ekleri

• 1052e579-cc07-49d7-886e-6f4ccdf16e08.jpg
    1052e579-cc07-49d7-886e-6f4ccdf16e08.jpg
    105,6 KB · Görüntüleme: 34
2. resimde gördüğün gibi orada aşağıdaki kütüphane klasörünü seçiyorum yüklesem bile oyunlar Kaybloluyor oluyor aynı klasörü seçmeme rağmen.

edit:
ss alınmadığı için onu açınca telden çektim
Disk yazmaya açık mı? Windows ve Linux sistemler arasında arka arkaya geçişlerde disk okumaya kapanıyor gibi durumlarla karşılaşabiliyoruz.

Disk yazmaya açık mı? Windows ve Linux sistemler arasında arka arkaya geçişlerde disk okumaya kapanıyor gibi durumlarla karşılaşabiliyoruz.

Linux Mint kullanmaya başadığımdan beri disklerle alakalı bir ayara ellemedim evet 2 işletim sistemi kullanıyorum ama sorun çıkartıyorsa Windows 10'u silebilirim o ayarı nasıl kontrol edeceğimi açıklarsanız sevinirim.

Silmenize gerek yok. Sistemi tekrar yeniden başlatın. Windows 10'u kullandıktan hemen sonra başka bir işletim sistemine geçerken, windows diskleri geçici olarak kilitliyor. Hızlı başlatı kapattığınız zaman düzeliyor bu sorun.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı