Çözüldü Steam 3. parti site bağlantısı nasıl kesilir?

• Konuyu başlatan f33
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 5B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

f33

Decapat
Daha fazla  
Bir yayıncıdan CS:GO kasa açma sitesi gördüm. Ben de denemek istedim. Siteye kaydolmak için Steam şifre kullanıcı adımı istedi. Ben de verdim. Siteye giriş yaptım şimdi ise siteden çıktım. Tedirgin olduğum konu sitenin Steam hesabına erişimini nasıl keseceğim?

Çözüm
Steam mobil (telefonunuzdan Steam) uygulamasına giriş yapın.

Hesap detayları > Hesap güvenliği altındaki "Steam guard yönet" seçin. Karşınıza gelen ekranın altında "diğer bütün cihazların yetkisini kaldır" seçeneğini seçin.

Bu işlem ile daha önce giriş yapmış olduğunuz tüm cihazlardan çıkış yapılmış olacaktır.

Not: Api key kontrol yapmanızıda mutlak suret ile öneririm.

Burada herhangi bir site adi geciyorsa API anahtarini iptal edin. Olusturmanizi istiyorsa bir şey yapmaniza gerek yok.

Bu bağlantıya tıkladığımda böyle bir uyarı alıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-23 022953.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-23 022953.png
    53,8 KB · Görüntüleme: 487
O zaman API anahtarini kullanamiyorsunuz. Olusturulmamis kisacasi.

Ayrica;

Size bir tüyo vereyim. Bir siteye giriş yapmadan önce tarayıcı üzerinden Steam hesabınıza giriş yapın. Bu işlemden sonra giriş yapmak istediğiniz siteye girin ve oturum açın. Eğer site direkt otomatik olarak hesabınıza bağlanırsa bilin ki güvenilir bir site.

Sizden ekstra giriş yapmanızı ve mobil kimlik doğrulayıcısını talep ederse arkanıza bakmadan kaçın.

Bu tür sitelerin %99,9'u sahte. Giriş yaparken iki kere düşünün.

Kisacasi sitelere giris yapmadan önce bu dedigimi uygularsaniz genelde sorun yasamazsiniz. Diger türlü hicbir siteye hesap bilgilerinizle giris yapmamanizi tavsiye ederim.

O zaman API anahtarini kullanamiyorsunuz. Olusturulmamis kisacasi.

Ayrica;

Kisacasi sitelere giris yapmadan önce bu dedigimi uygularsaniz genelde sorun yasamazsiniz. Diger türlü hiçbir siteye hesap bilgilerinizle giris yapmamanizi tavsiye ederim.

Yani Steam hesabım güvende mi?

Geri
Yukarı