Steam bakiye iadesi nasıl oluyor?

Aolzarin

Kilopat
Yer
Kocaeli/Gebze
Merhaba, hesabımda 231 TL 62 kuruş vardı. Sonrasında 200 TL daha yükleyip BF 2042'yi ön sipariş verdim, sonrasında arkadaşlarım pahalı olduğu için alamayacaklarından dolayı iade ettim. Sonrasında da yükleme yaptığım 200 TL'yi karta iade istedim (Mastercard-Enpara) alt ek olarak resim de bırakacağım. Şimdi resimde görüldüğü üzere 419 TL mi geri gelecek bana ne olacak kafam karıştı. -188 TL olayını anlamadım. Karta iade kaç günde olur 200 TL tabii geri gelecekse. Teşekkürler. Anlatamadıysam kusura bakmayın benim de kafam allak bullak oldu.

Dosya Ekleri

• steam2.jpg
    steam2.jpg
    3,7 KB · Görüntüleme: 76
  • steam.jpg
    steam.jpg
    31,8 KB · Görüntüleme: 79
Steam bakiyesinden aldığı parayı steam bakiyesine, karttan aldığı parayı da karta iade ediyor diye biliyorum. Bu dediğim doğru değil ise hepsini steam bakiyesine aktarır, karta tekrar iade olacağını sanmıyorum.

Steam güvenilir bir sitedir paranın üzerine yatma gibi bir durum olmaz rahat ol soruna gelecek olursak kartına harcama yaptığın kadar geri ödeme yapar.Fotoğraftaki büyük ihtimal bugdır bir sorun olursa steam desteğe yazarsın halleder onlar.

188 lirası karta iade gerisi cüzdana iade edilecek sanırım.
200 TL Yükledikten sonra baktım ki BF için para yetmiyor 20 daha attım. O detayı eklemeyi unutmuşum. Ekteki resimde de görülüyor. Neden 188 TL peki hocam onu anlayamadım. Yardımlarınız için çok teşekkürler.
Steam bakiyesinden aldığı parayı steam bakiyesine, karttan aldığı parayı da karta iade ediyor diye biliyorum. Bu dediğim doğru değil ise hepsini steam bakiyesine aktarır, karta tekrar iade olacağını sanmıyorum.

200 TL karta iade istediğim de gelen cevap buydu ama ;

Merhaba Aolzarin
Ödeme sağlayıcısına iadeyi gönderdik. Hesabınıza yansıtılmış olan harcamanın 7 ila 14 gün içerisinde iptal olduğunu veya paranızın iade edilmiş olduğunu görmelisiniz.
200,00 TL Cüzdan Kredisi
Satın Alındı: 14 Haz +03
Toplam iade: 200,00 TL, 93 ile biten MasterCard kartınıza

200 TL Yükledikten sonra baktım ki BF için para yetmiyor 20 daha attım. O detayı eklemeyi unutmuşum. Ekteki resimde de görülüyor. Neden 188 TL peki hocam onu anlayamadım. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

200 TL karta iade istediğim de gelen cevap buydu ama ;

Merhaba Aolzarin
Ödeme sağlayıcısına iadeyi gönderdik. Hesabınıza yansıtılmış olan harcamanın 7 ila 14 gün içerisinde iptal olduğunu veya paranızın iade edilmiş olduğunu görmelisiniz.
200,00 TL Cüzdan Kredisi
Satın Alındı: 14 Haz +03
Toplam iade:200,00 TL, 93 ile biten MasterCard kartınıza
Tamam, 200 TL karta iade edecek. Ama bu süre uzun olabilir haberiniz olsun. 1-2 hafta içinde gelecektir bilgi mesajında da bahsedildiği gibi.

Steam güvenilir bir sitedir paranın üzerine yatma gibi bir durum olmaz rahat ol soruna gelecek olursak kartına harcama yaptığın kadar geri ödeme yapar.Fotoğraftaki büyük ihtimal bugdır bir sorun olursa steam desteğe yazarsın halleder onlar.
Steam desteğe yazdım, 200 TL karta geri geldikten sonra hesap bakiyem 231 küsür olması lazım, onlarda şöyle cevap verdi. Valla kafam baya baya karıştı :D para gelir o konuda sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum da yine de meraklandım.
İade kısmında Steam bakiyesini seçti iseniz paranızın tamamı en geç 24 saat içerisinde gelecektir.
Ama karta geri yollamadaki sonuçları bilmiyorum.
231 TL steam cüzdanım da vardı. 200 Daha yükledim 431 oldu. Sonra bf yi alıp iade ettim. Toplam 419 tl Steam cüzdana gelecek diye görünüyor. Her hangi bir şey seçmedim. Sonra ayriyetten ben 200 Tl yükledim dedim ya onu karta geri iade istedim böyle çorba oldu işte :D Neyse hayırlısı bakalım bekleyelim sonucu herkese buradan yazarım :)

Dosya Ekleri

• steamdestek.jpg
    steamdestek.jpg
    65,1 KB · Görüntüleme: 75
Steam desteğe yazdım, 200 TL karta geri geldikten sonra hesap bakiyem 231 küsur olması lazım, onlarda şöyle cevap verdi. Vallahi kafam bayağı bayağı karıştı :D para gelir o konuda sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum da yine de meraklandım.

231 TL Steam cüzdanım da vardı. 200 daha yükledim 431 oldu. Sonra BF'yi alıp iade ettim. Toplam 419 TL Steam cüzdana gelecek diye görünüyor. Herhangi bir şey seçmedim. Sonra ayriyeten ben 200 TL yükledim dedim ya onu karta iade istedim böyle çorba oldu işte :D neyse hayırlısı bakalım bekleyelim sonucu herkese buradan yazarım :)

Galiba otomatik cüzdan bakiyesine yollamış parayı, bende bilmiyorum çok çorba olmuş.
Hayırlısı ile doğru düzgün alırsınız inş paranızı.

Geri
Yukarı