Steam bakiyesini nakite dönüştürmek

berke6060

Femtopat
Arkadaşlar Facebook'ta takılırken gruplara bakıyordum ve şöyle bir post gördüm.
Adam Steam bakiyesini nakite dönüştürmek için Steam üzerinden istediğiniz bir şeyi %25 indirimli olarak atıyordu sonrada ödemeyi alıyordu.
Bu bana cazip geldi zaten Forza Horizon 4 almak istiyordum.
Zaten gruplarda Steam ne zaman indirim yapsa böyle postlar görüyordum.
60 liradan 45 liraya inmiş oldu fiyat, yazdım anlaştık parayı Papara üzerinden attım oda bana Forza Horizon 4 attı.
Aradan 1 gün geçti satış postunun altına bir adam "arkadaşlar böyle şöylere inanmayın kredi kartlarını dolandırıp bakiyeyi böyle satıyor evinize mahkeme celpi gelmesini istemiyenler bulaşmasın" yazmış.
Benim de içime bir şüphe indi acaba böyle bir şey olabilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Mümkün değil. Olay tamamen güven meselesi. Ortada ödediğinize dair kanıt olduğu sürece bir şey yapamaz. (IBAN, papara, vs)

Bu işlerde güven faktörü olmuyor ne yazık ki. Karşınızdaki kişi satış karşılığında bir fiş kesmiyor ya da fatura çıkartmıyorsa hiçbir şekilde tam anlamıyla güvenemezsiniz.

Artık tabiri caizse ok yaydan çıkmış. Yapabileceğiniz pek bir şey bulunmamakta. Mesajları silmeniz ve facebook hesabınızı kapatmanız sizin açınızdan daha olumsuz bir durum çünkü mağdur olan sizken haksız duruma düşebilirsiniz. En azından bir ücret karşılığı bunu satın aldığınıza dair kanıtlar olsa iyi olurdu.

Olabilir tabii ki, satıcının güvenilirliğine kalmış bir durum. Ele geçirilen kredi kartı bilgiler ile kendisine parayı aktarırsa yakalanabileceğinden böyle bir yola başvurmuş olabilir. Ama size bir şey olacağını sanmıyorum eğer böyle bir durum varsa kredi kartı sahibi itiraz ederse Steam oyunu geri alabilir, mahkeme vs. iş büyürse en kötü elinizdeki kanıtları sunarsınız.

Olabilir tabii ki, satıcının güvenilirliğine kalmış bir durum. Ele geçirilen kredi kartı bilgiler ile kendisine parayı aktarırsa yakalanabileceğinden böyle bir yola başvurmuş olabilir. Ama size bir şey olacağını sanmıyorum eğer böyle bir durum varsa kredi kartı sahibi itiraz ederse Steam oyunu geri alabilir, mahkeme vs. iş büyürse en kötü elinizdeki kanıtları sunarsınız.

Teşekkürler yardımlarınız için.

Geri
Yukarı