Steam BoaCompra ile alınan oyun gelmiyor

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
Steam'den The Forest oyununu aldım, Papara sanal kart ile aldım yani Mastercard oluyor ve BoaCompra olarak aldım. Steam'den para çekildi oyun yok. BoaCompra'da arattığımda durum: Bekleniyor yazıyor. Steam'den de destekten baktığımda ödeme bekliyor gibi şeyler yazıyor. Oyun gelir mi sizce? 3 güne kadar sürebilir diyor ama ben BoaCompra ile çok oyun aldım ilk kez böyle oldu, ne yapmalıyım sizce? Bu durumu yaşayıp oyunu 2-3 hafta gelmeyen olmuş. Benim de kafam takıldı.

Steam'den The Forest oyununu aldım, Papara sanal kart ile aldım yani Mastercard oluyor ve BoaCompra olarak aldım. Steam'den para çekildi oyun yok. BoaCompra'da arattığımda durum: Bekleniyor yazıyor. Steam'den de destekten baktığımda ödeme bekliyor gibi şeyler yazıyor. Oyun gelir mi sizce? 3 güne kadar sürebilir diyor ama ben BoaCompra ile çok oyun aldım ilk kez böyle oldu, ne yapmalıyım sizce? Bu durumu yaşayıp oyunu 2-3 hafta gelmeyen olmuş. Benim de kafam takıldı.
Ben de hep BoaCompra ile alıyorum hiç böyle olmamıştı. Ama paranızın gideceğini falan sanmıyorum en kötü Steam'e ticket atarsınız.

Hocam bazen bakiyede 20 lira oluyor oyun da 25 lira falan oluyor o zaman zorunda kalınabiliyor.

Bende nasıl olduysa kartım kayıtlı, ben BoaCompra ile almıştım bana da aynısı oldu sonra bende bakiye ile çözüm buldum. Kartını kaydet Steam hesabına, oyun satın alırken sadece kart arka kodu soruyor.

Böyle bir durumda 20 lira Steam bakiyesinden, 5 lira kredi kartınızdan ödemek suretiyle alışverişinizi tamamlayabiliyorsunuz. BoaCompra'yı tercih etmek zorunluluk değil.
Benim ilk başta Mastercard olarak girdiğimde kabul etmiyordu. Arkadaşa da öyle olmuş olabilir. Ama garip olan şu daha demin BoaCompra ile 20 TL bakiye attım ve gitmedi :D
Arkasından MasterCard'ı seçerek oyun aldım anında aldı.
Saat geç olduğu için olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı