Steam Call of Duty oyunları neden pahalı?

Ibrahim S.

Hectopat
Daha fazla  
İyi sosyaller arkadaşlar. Ben Call of Duty oyunlarından 1 2 tanesini indirime girince almak istiyorum. Ama bir baktım fiyatlara 59 lira olan COD:MW3 99 TL olmuş COD:MW2 31 lira iken 49 lira olmuş ve en düşük fiyatlı COD oyunu şu anda 49 lira. Eskiden COD:MW3 31 liraydı sonra 59 oldu şimdi de 99 TL. Şirket neden eski oyunların fiyatını yükseltiyor ?

Activision biliyorsun Black Ops 3'ün fiyatını 99'dan 179'a çekmişti, sanırım dengeli görünmesi için diğer oyunlara da zam yapma kararı almış.
Konsol firması bunlar, asıl gelirleri Amerikan konsol pazarıdır ve yapacağı vurgunu çoktan yapmıştır gerisi umurlarında olmaz. Alma bunlardan oyun falan, bende sadece eski günlerin hatrına CoD 1 ve 2 var, bilsem böyle yapacaklarını hatır matır dinlemez onu da almazdım.

Steam ile alakası yok bunun Activision istediği noktaya çıkarabiliyor fiyatı 2K oyunları da gereksiz pahalı Ubisoft ta öyle Steam'in yapacak bir şeyi yok Activision tutup derseki Steam'e Türkiye için uygun fiyat ayarlaması yapılsın o zaman fiyatlar göze batmayacak şekle çevrilir ama aksine Amerika ile Türkiye'yi eşit saymak istiyor bu firmalar eninde sonunda bu da düzelecek ama ne zaman tam olarak söyleyemem.

Aral Game ile Steam'in bir alakası olduğunu sanmıyorum, konsol oyunlarından bahsediyorsanız başka tabi ama konsol oyunlarını da spotçulardan almak en mantıklısı, Gerçi spotçulara da Aral satıyor ama o farklı bir konu.

Aral Game ile Steam'in bir alakası olduğunu sanmıyorum, konsol oyunlarından bahsediyorsanız başka tabi ama konsol oyunlarını da spotçulardan almak en mantıklısı, Gerçi spotçulara da Aral satıyor ama o farklı bir konu.
Öyle olduğu için mi bu oyunlar pahalı ve biliniyor dağıtıcının fiyat dengeleme politikası olduğu istersen Arala mail at söylesinler sana.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı