Steam Dahil Her Yerde Çıkan Reklam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tamu89

Hectopat
Daha fazla  
zQQaGR.jpg
Arkadaşlar merhaba.
Öncelikle laptop' ı bu sabah formatladım ve win7 olan işletim sistemim şuan win 8.1 pro. Bunu belirtmemin sebebi virüs yemiş olmamın çok zayıf ihtimal olması. Zaten format ardında da lisanslı Norton IS yüklemiştim. Çok uzatmadan sorunuma geçeyim.

Yukarıda gördüğünüz gibi sağ altta çıkan reklam, hemen hemen tüm tarayıcılarda dolaştığım sayfalarda beliriyor. İşin ilginç internet bize ait ve bu net bağlantısına bağlanan kardeşimde de bu reklam çıkıyor. Adblock vb uygulamalar geçici bir çözüm oluyor ve normalde adblock açıkken reklamı engellemiyor. Bizzat ben "bu sayfadaki reklamı engelle" diyerek manuel engelletiyorum ama belli süre sonra yine beliriyor.

Reklam üzerine gelip sağ tık ile bağlantı kaynağını kopyala dedim ve şu uzantı çıktı;
Kod:
http://torr.mediaget.com/torr.php?r=ad.exisolutions.com&s=title&f=title

Bu tam olarak nedir? Nasıl kurtulurum. Virüs vb zararlının modeme bulaşma durumu var mıdır? Bu nedenle bağlantıyı kullananlar da çıkması muhtemel gibi duruyor. Yardımlarınızı rica ederim.

İnternet Bağlantınız Yavaş mı? Bazı sitelere giremiyor musunuz? Google onaylı Sorun gidericiyi şimdi deneyin ! Şimdi indir

[ÇÖZÜLDÜ]
Arkadaşlar bu reklamla yaşamaya alışmıştım fakat CCleaner isimli program sorunumu çözmüş görünüyor.

1) Download CCleaner 4.15.4725 - FileHippo.com adresinden programı indirin
2) Tarayıcılarınızı kapatınız (IE, Yandex, Chrome vb)
3) Gerekli seçimleri bu şekilde yapın
pvjvRa.jpg

4) Temizliğe başla diyerek bekleyin. Silme işlemi tüm çöp vb. gereksiz dosyaları silecek
5) Programı kapatın ve reklamdan kurtulun.

Bu şekilde ben reklamdan kurtuldum. Umarım sizlerde kurtulursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- http://download.bleepingcomputer.com/dl/d6ce38ddea65deebe852b1d26992a9a9/53a05c6b/windows/security/security-utilities/a/adwcleaner/AdwCleaner.exe Bu linkten AdwCleaner'i indirip çalıştır. Bulunan şeyleri kaldır. Bilgisayar yeniden başlatılacak.
2- http://data-cdn.mbamupdates.com/v2/mbam/consumer/data/mbam-setup-2.0.2.1012.exe Bu linkten Malwarebytes' AntiMalware'yi indirip tarama yap. Bulunanları temizle.
3- http://www.herdprotect.com/installers/herdProtectScan_Setup.exe Bu programı yükleyip tarama yaptır. Bulunan bir şey olursa kaldır.
4- Bu işlemlerden sonra Denetim Masası'ndan şüpheli programları kaldır.
5- Msconfig ayarları şöyle yap :
Genel kısmında:
Seçmeli başlangıç- başlangıç öğelerini kaldır tiki kaldır,
Hizmetler:
Tüm microsoft hizmetlerini gizle tikini işaretle ve tümünü devre dışı bırak'a tıklayın. Teamwiever yüklü ise tikini işaretleyin bağlanmak gerekebilir :)
Başlatma:
Burada bulunan ne varsa devre dışı bırak.

Bunları eksiksiz yaptıktan sonra sonucu buraya bildir.

Hocam çözüm önerileriniz için teşekkürler ama her adımı eksiksiz yapmama rağmen sorun devam ediyor.

Sorunun tıpa tıp aynısı bende de 2 gündür var.
telefonumdan da aynı internet ağını kullandığımda telefonumda da aynı google reklamı çıkıyor?
Sayfayı yenileyince gidiyor...

DNS ayarlarınızı kontrol edebilir misiniz ? Bir de modem ayarlarını kontrol edin. Hatta modemi yeniden kurun.

DNS ayarlarınızı kontrol edebilir misiniz ? Bir de modem ayarlarını kontrol edin. Hatta modemi yeniden kurun.

Bu sorununu dünden beri internette paylaşan bir kaç kişi daha gördüm. Yukarıdaki programların hepsini denedim ama sorun devam ediyor. Umarım modemi resetlemek işe yarar. Teşekkürler

DNS ayarlarım normal. Modemi resetledim ve hatta komple kaldırıp tekrar kurdum fakat sorun devam ediyor. Ttnet' in parmağı var gibi gelmeye başladı.

• Beğen
İfadeler: eda
Bu sorununu dünden beri internette paylaşan bir kaç kişi daha gördüm. Yukarıdaki programların hepsini denedim ama sorun devam ediyor. Umarım modemi resetlemek işe yarar. Teşekkürler

Merhaba ilgili reklamı CCleaner ile ortadan kaldırmayı başardım. Çözüm aşamalarını ilk mesaja ekledim. Bilginize

Çözümü bildirdiğiniz için teşekkürler. Sorun çözüldüğü için konuyu kilitliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı