Steam Deck ile ilgili merak ettiklerim

locay64

Femtopat
Daha fazla  
Hayatımda hiç laptopum olmadı hep masaüstü bilgisayar kullandım, üniversiteyi de kendi şehrimde okuduğumdan problem olmadı ama okul bitti iş başlayacak tayin bekleyeceğiz, bu yüzden taşınan bir bilgisayara ihtiyacım var, el konsolları hep ilgimi çekmiştir PSP Vita sahibiyim ve çok vakit geçiriyorum.
Steam Deck'i alırken hem bir el konsolu olarak hem de gittğim yerlerde ekrana klavyeye bağlayıp bir masaüstü bilgisayarmış gibi iş görmesini istiyorum.
Ekranı 800p ve 60Hz ben bunu monitöre yansıttığımda monitör değerlerine göre ayarlayabilir miyim? Yani 120Hz oyun oynayabilir miyim
Bu durumda sürekli şarja takılı olan bu cihazda en önemli şey de pil performansı, sürekli şarjda durması batarya ömrünü etkiler mi veya bataryası kolay değişir mi sizce.

Son olarak cihazı çok istesem de sarı siteye güvenemiyorum görmeden, yurt dışından almak çok daha uygun, dayım Almanya'da istesem alır fakat Türkiye'ye kargo ile gönderemez sanırım değil mi kendi getirmesi lazım, kargo ile gönderirse gümrük ücreti mi çıkar teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus Rog Ally cihazına da bak. Yeni çıktı ve Steam Deck yanında sönük kalıyor :D

ASUS ROG ally cihazına da bak. Yeni çıktı ve Steam Deck yanında sönük kalıyor :D

ROG Ally'i gördüm fakat fiyat konusunda endişelerim var 25k Steam Deck'i dahili SSD sonradan taksam 1TB 12K ya gelecek donanım gücü 2 katı fakat fiyatı neden küçümseniyor anlamıyorum o da iki katı.

Edit: 26k imiş ben para biriktirene kadar falan uçar diye düşünüyorum :D

ROG Ally'i gördüm fakat fiyat konusunda endişelerim var 25k Steam Deck'i dahili SSD sonradan taksam 1TB 12K ya gelecek donanım gücü 2 katı fakat fiyatı neden küçümseniyor anlamıyorum o da iki katı.

Edit: 26k imiş ben para biriktirene kadar falan uçar diye düşünüyorum :D
Olaya fiyat açısından bakmadım. Cihaz olarak Steam Deck de pek içime sinmiyor açıkçası. Ama araştır sana uyuyorsa al gitsin.

Param olsa şu an anında sarı siteden alırım hatta bu yaz tatilinde işe alırlarsa sırf Steam Deck almak için 2 ay burger kingde çalışabilirim.

Param olsa şu an anında sarı siteden alırım hatta bu yaz tatilinde işe alırlarsa sırf Steam Deck almak için 2 ay burger kingde çalışabilirim.
arada 3k fark var yurtdışından getireceğim akrabalarla euro da her gün artıyor

Maksimum Nvme M.2. 2230 2TB kadar depolama desteği sunuyormuş fakat 2230 olup 2TB olan Nvme M.2. SSD piyasada satışta göremedim?
hocam yoktur muhtemelen de 1tb olsun 1tb de sd kart alsan çok çok yeterli diye düşünüyorum

Geri
Yukarı