Steam Deck'te oyunların boyutu küçülebilir mi?

EgeStrqfes

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Steam Deck'i bilenler vardır bence. Sizce mesela 52 GB'lık vs satılıyor. Yani bir GTA 5 bile 92 GB indiremezsin hiçbir oyunu 52 GB makineye mantık olarak. Sizce mesela Steam Deck'e göre oyunların boyutu ayarlanır mı? Ya da ayrı depolama alanı? Çünkü abi çok saçma 52 GB nedir Allah için yani 52 diye hatırlıyorum. Biliyorum bayağı modeli var fakat diğerleride az gibi sanki.

Muhtemelen öyle bir şey yapabilirler yoksa çok saçma harbiden 60 GB ne hocam 1 2 oyun derken dolar.

Merhabalar, Steam Deck'i bilenler vardır bence. Sizce mesela 52 GB'lık vs satılıyor. Yani bir GTA 5 bile 92 GB indiremezsin hiçbir oyunu 52 GB makineye mantık olarak. Sizce mesela Steam Deck'e göre oyunların boyutu ayarlanır mı? Ya da ayrı depolama alanı? Çünkü abi çok saçma 52 GB nedir Allah için yani 52 diye hatırlıyorum. Biliyorum bayağı modeli var fakat diğerleride az gibi sanki.

Oyunlar'da Steam Deck'e göre optimizasyon yapılıyor konsollardaki gibi belki boyutu da azalır.

Bence azalmaz, aynı kalır. Her oyunu ayarlamaya kalksalar olmaz bu iş. O en düşük depolamalı olan sürüm AAA oyunlardan çok, tadımlık oyunlar için. Zaten SSD’si de yok. Zorlar yani.

Muhtemelen öyle bir şey yapabilirler yoksa çok saçma harbiden 60 GB ne hocam 1 2 oyun derken dolar.

Bir de şey değil mi steamımdaki oyunları buradan oynayabileceğim bir de gidip ayrı almama gerek yok yanlış bilmiyorsam.
Bence azalmaz, aynı kalır. Her oyunu ayarlamaya kalksalar olmaz bu iş. O en düşük depolamalı olan sürüm AAA oyunlardan çok, tadımlık oyunlar için. Zaten SSD'si de yok. Zorlar yani.

Kanka SSD var diye biliyorum ben. Emin misin? Sanki SSD falan diyordu.

Bir de şey değil mi steamımdaki oyunları buradan oynayabileceğim bir de gidip ayrı almama gerek yok yanlış bilmiyorsam.

Kanka SSD var diye biliyorum ben. Emin misin? Sanki SSD falan diyordu.

64 GB'lık sürümünde yok. eMMC teknolojisini kullanıyor.

8A878237-1E7F-4E02-A673-C334FAF6EFE1.jpeg

Geri
Yukarı