Steam disk yazma hatası

Keenact

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Öncelikle bu sorunun dün başlaması bana biraz ilginç geldi, kelimenin tam anlamıyla durduk yere oldu. Dün oyun oynamak istedim ve R6'yı açarken güncelleştirme olduğunu, bunu yapamayıp disk yazma hatası aldığımı fark ettim. Önerilen çözümlerin hepsini yaptım. Sonradan disk D'yi biçimlendirdim. Bütün izinleri verdim kullanıcılar olarak. Fakat normal olarak D'ye bir şeyler yazabiliyorken Steam kütüphanesi kurmaya çalıştığımda bu sürücü salt okunur hatası aldım, klasörü kendim kurdum. Bu sefer de klasörün salt okunur olduğunu bazı zamanlarda da klasöre bir şey yazma iznim olmadığını gördüm. (Sorun sadece Steam'den oluyor) Steam'ı iki kere silip geri yükledim. C'de çalışan oyunlarda bir sıkıntı yok. Fakat D'ye yüklü oyunlarda sıkıntı var.

Bana yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

Kullandığınız antivirüs ü devre dışı bırakın. Antivirüs yazmasını engelliyor. Devre dışı bırakarak güncelleme yapmayı deneyin göreceksiniz.
Sadece Defender kullanıyorum. Dosyaları aktarıyım deneyeceğim. Fakat biçimlendirmeden önce onuda denemiştim . Son olarak dikkatinizi çektimi bilmiyorum C deki oyunlarda sıkıntı yok D deki oyunlarda sıkıntı var.

@Keenact ben antivirüs kullanırken bu sorunu yaşıyordum. Evet dediğiniz gibi Cdeki oyunlarda sıkıntı yok yükleme yaparken, D dekilerde oluyordu. Antivirüs kullanmıyorsanız Steam'i yönetici çalıştırıp kütüphane konumunu onarmayı deneyebilirsiniz.

Steam yönetici olarak açtınız mı?
Açtım
@Keenact ben antivirüs kullanırken bu sorunu yaşıyordum. Evet dediğiniz gibi Cdeki oyunlarda sıkıntı yok yükleme yaparken, D dekilerde oluyordu. Antivirüs kullanmıyorsanız Steam'i yönetici çalıştırıp kütüphane konumunu onarmayı deneyebilirsiniz.
Bunu da denedim dosyaları yeniden aktardığımda deneyeceğim biçimlendirdim ya
Arkadaşlar malesef dediklerinizi yaptım fakat düzelmedi başka önerisi olan var mı ?

Son düzenleme:
Merhaba. Bende de bu sorun vardı. Yüzlerce kez indirmeyi denedim, sonunda başardım fakat sonrasında mavi ekran almaya başladım. Mavi ekran ve diske yazma hatasının sebebinin RAM olduğunu buldum. RAM'i değiştirdim ve o zamandan beri ne indirme yaparken ne de oyunda mavi ekrana rastlamadım. Sizin için işe yararsa ne mutlu.

Geri
Yukarı