Steam dolandırıcıları

ZerTV

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar.
5 gün önce bir olay yaşamadım onu anlatacagım.
Akşam üstü birisi DM'den yazdı yabancı biri bana dedi yanlışlıkken senı Steam'de repotladım ve dolandırıcısın dedı. Allah Allah akşam akşam ne oluyor dedım kımı dolandırmışım dedim içimden adama yazdım ne dolandırması senı bile tanımıyorum. Yalan söyleme 850dolarımı aldın ve kaçtın ve senı buldum dedi. Ben öyle bir şey yapmadım ve dolarla benim işim olmaz ve senı bıle tanımıyorum başkası ile karıştırmayasın dedim. (İngilizce konuşuyoruz tabii benım ing yetmediği için Google amca sağ olsun yardım etti.) Aa pardon senı dolandırıcıyla karıştırdım çok özür dilerim bir ekran görüntü paylaştı şikayet ettiğine dair. Profiliniz tıpatıp aynı oldugu için yanlışlıkken senı repot attım ekran görüntüsü attı mr. Totoro yu ekle onunla konuş eğer onu ikna edersen senın banın açabilir. Steam'e baktım ve banlamdıgımı anladım ve benım hesabım banlanmamış yalan söylüyorsun gerçek amacın ne diye mesaj yazdım. O da senın hesabın banlanmasın diye sana yardım etmek için yazdım sana attıgın ekran görüntüsündeki destek ekibini ekleye onu ikna edersen banlanmıyacanı söyledi. Bende ekledım sonra adama yazdım davet yolladım beklıyorum o da tamam birazdan kabul eder ettiyse konuşmalarınızı bana söylebilir misin dedi bende tamam dedim söylerim bunu dedikten sonra mr. Totoro yanı destek ekibinden (dolandırıcının yan hesabı) bana mesaj yolladı İngilizce şeklinde sana nasıl yardım edebilirim falan falan bende İngilizcem yetmediği için adama yazdım kabul etti ne yazmam lazım oda yanlışlıkken senı repot ettiğimi söyle bende tamam söyleyeyim dedim. Mr. Totoroya yazdım adamın dedıgını tamam adamla konuşmalarınızı ekran görüntüsünü atın bende attıktan sonra hesapınız birden fazla report yemiş dedi. Ben de nasıl diye sordugumda cevap alamadım sonra benden satın alma geçmişimi istedi. Neden diye sorunca CC ile yanı sahte credi cartıyla var mı diye kontrol istedi. Ben de attım Mr. Totoro yazdı telefon numarasını kaldırıp hesaptan cıkın ve tekrar giriş yapın diye mesaj geldi yaptım sonra benden Hotmail'e gelen bir mesaj istedi işte o mesaj:

1634672028094.png

Buranın lınkını istedi bende yanlış şekilde attım yıne istedğinde vermedim bana kanıt yollar mısın destek ekibi olduguna bana gidip özene bözene yapılmış Steam destek cvsini gönderdi. Halen ınanmadım dediğimd bana Steam profilini attı yine ınanmadım nıye Steam'den değil de buradan yazıyorsun dedim Steam üzerinden mesaj atamam cvnın sağ aşagıdakı yerı işaretliyip yolladı Steam'den ne ekleyebilirim ne yazabilirim diye bir cevap verdikten sonra halen ınanmadın mı hesapın banlamılır mesaj attı.
Konuşmaya devam edelim mi dedim mr. Totoro: Sen linki yolla sohbete devam ederiz dedikten sonra hangi şehirde yaşıyorsun diye soru sordum o da United Kingdom öyle bir şey dedi tam hatıralmıyorum. Ama bana gelen Hotmail'de.

1634672276813.png

Bu şehir cıkıyordu sanırsam doğu tarafında adamın dediği ülke batı.

Mr. Totoroya sordum hangi ülkede yaşıyorsun dedıgımde engelledi. Ve main hesapta da engelledi.

Yanı bu Steam dolandırıcılar Update olmuş ve hiçbir destek ekibi sizden credi cart vs bilgi alamaz ve Discord'da konuşamaz. Zaten dolandırıcı oldgunu anladım ilk adamın konuşmasında ve mr. Totoro yanı dolandırıcı kendısını Steam destek ekibi diye tanıtıyor. Attığı Steam linkte inceledikten sonra kndi Discord'u vardı oradan baktıgımda mr. Totoro değil başka bir ada sahipti.

Böyle bir olaydı size anlatayım dedım içimde kalmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz hiçbir mesaja itibar etmeyin. Mümkünse cevap dahi yazmayıp direkt engelleyin.

Bana 2 kere denediler ilkinde biraz korktum ama çok geçmeden anladım dolandırıcı olduğunu 2. kere aynı adam aynı şekilde deneyince adamla biraz uğraştım sonra beni engelledi.

Bu tarz hiçbir mesaja itibar etmeyin. Mümkünse cevap dahi yazmayıp direkt engelleyin.

Acaba ne kadar ılerleyebilirler diye devam ettirdim.

Bana 2 kere denediler ilkinde biraz korktum ama çok geçmeden anladım dolandırıcı olduğunu 2. kere aynı adam aynı şekilde deneyince adamla biraz uğraştım sonra beni engelledi.

Bana çok gelıyorlar böyle tipler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba ne kadar ılerleyebilirler diye devam ettirdim.

Bana çok gelıyorlar böyle tipler.

Bana 2. kere yazdığında direkt “dur tahmin edeyim benim Steam hesabımı yanlışlıkla dolandırıcılıkla raporladın ve hesabımın banlanacağını haberini aldın şimdi de benim bir moderatörle konuşup sorunu halletmemi istiyorsun” gibi bir şey yazdım sonra engel yedim.

@ZerTV Gelsin. Bu dönemde fırsatçılar, dolandırıcılar bir hayli arttı. 1-2 mesaj atarak, link yollayarak tuzağa düşürmeye çalışıyorlar.

Bana 2. kere yazdığında direkt “dur tahmin edeyim benim Steam hesabımı yanlışlıkla dolandırıcılıkla raporladın ve hesabımın banlanacağını haberini aldın şimdi de benim bir moderatörle konuşup sorunu halletmemi istiyorsun” gibi bir şey yazdım sonra engel yedim.

Aynını ben de yazdım, engel yedim :D

Geri
Yukarı