Steam Dolandırıcılığı

yakari

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Mezun ama işsiz güçsüz.
Arkadaşlar bildiğiniz üzere steamde dolandırıcılık bu aralar hat safhada. Hikayeye göre sizi birisi ekliyor ve kabul ettiğinizde kişiden mesaj geliyor. "Merhaba arkadaşım sizinle item takas etmek istiyor ama yapamıyor siz şu linke girip ona takas gönderebilir misiniz?" ya da "Merhabalar sizinle şu itemı takas yapmak istiyorum envanterime bakabilirsiniz." diyerek size mutlaka bir link veriyor. Sizde bu linke güvenip tıklıyorsunuz ve karşınıza steam arayüzü çıkıyor hiçbir sorun yok. Ama sizden steam giriş bilgilerinizi istiyor. Eğer mevzuya uyanamazsanız giriş bilgilerinizi girerseniz hesap gidiveriyor bir anda. Çünkü bu linkler genelde steamcommunity şeklinde olması gerekirken steamcommuMİnity ya da steamcommuniRty ya da steamcommunıty şeklinde oluyor.

Bu konudan haberdar olduğum halde bazen dalgınlığıma geliyor ve bakmadan tıklıyorum son anda farkedip bilgilerimi girmiyorum. Ama bunu önlemenin bir yolu yok mu. Bu arkadaşların hedeflerinde genel de steam hesabında fazla oyun veya item olan kişiler oluyor. Ve bir gün içerisinde 10-20 kişi ekliyor sürekli. (Daha ekleyip sende fazla oyun yok mu, item yok mu, lazım değilse versene liseye gidiyorum param yok, kredi kartım yok, paypall bilmiyorum diyerek dilenenleri saymıyorum. Eminim sizin de başınıza gelmiştir.) Artık sürekli rapor edip engellemekten sıkıldım. Steam profilimi gizli yapmak istemiyorum. Bunun için arkadaş eklemeyi kapatma gibi bir seçenek var mı? Steam profilini gizlemeden sadece kimse beni arkadaş olarak eklesin istemiyorum.

Banada arada sıklıkla geliyordu, yanlışlıkla girecekdim girmedim. Sonra steamcommunity olmadığını anladım ve girmedim. Steam'a normalde girerken ben, mailime şifre geliyor, arkadaşlarım bunu başka bilgisayardan girdiğin için geldiğini söylüyor fakat bence iyi bişey. Maile giriyorum kod geliyor öyle giriyorum. :)

Banada arada sıklıkla geliyordu, yanlışlıkla girecekdim girmedim. Sonra steamcommunity olmadığını anladım ve girmedim. Steam'a normalde girerken ben, mailime şifre geliyor, arkadaşlarım bunu başka bilgisayardan girdiğin için geldiğini söylüyor fakat bence iyi bişey. Maile giriyorum kod geliyor öyle giriyorum. :)

Sürekli kod gelmemesi lazım. Bir kereliğe mahsus bir olay o. Steam'e o cihazı isim vererek tanıttığın zaman bir daha ki girişinde gelmemesi lazım.

@yakari Hep aynı ismi koyuyorum fakat aynı olay oluyor. Beni arada bi sıkmıştı bu durum ama sonradan daha iyi olmaya geldi. Çünkü Steam'a girerken 2 tane mesaj geliyor. Maile girmek için telefona Steam'a girmek için Mail'e. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı