Steam Dolar Kuru Kaç TL?

@OnlyNess Steam'de gün içerisindeki güncel kur baz alındığı belirtiliyor. İstersen kendin de okuyabilirsin makaleyi.
Satın alımımın USD değeri hesaplanırken kullanılan döviz kurlarının oranı nedir?
Hesabınızın Steam üzerinde USD cinsinden gerçekleştirdiği alımları, alımın gerçekleştiği gün içerisindeki güncel döviz kurlarını temel alarak hesaplıyoruz. Eğer geçmişte bir satın alım gerçekleştirdiyseniz, onu hesaplarken bugünün değil o günün kurunu temel almışızdır.

Kısıtlama aşabilme için geçerli değil.

Siz kendiniz 10 lira fazla atmışsınız.

Dediğiniz gibi olsa 10 lira yatırmamız lazımdı. Steam de önerilen dolar kuru 2.1TL. Bu isteyen oyun firmaları için geçerli. Zorunlu değil zaten. Kısıtlamayı açmak için güncel dolar kuruna göre para harcamak lazım.

Arkadaşlar merhaba, Steam'de arkadaş ekleme gibi özellikleri açmam için 5 dolar yatırmam gerektiği yazıyor. Aklıma takılan güncel kura göre mi yatırmam lazim yoksa Steam'in kendine özel kuru var mı, varsa ne kadar yatırmam gerektiğini belirtirseniz cok sevinirim.
10 TL'den başla, açıldığında bırakırsın. :D Ama benim hatırladığım 50 TL yatırmak gerekiyordu.

Dediğiniz gibi olsa 10 lira yatırmamız lazımdı. Steam de önerilen dolar kuru 2.1TL. Bu isteyen oyun firmaları için geçerli. Zorunlu değil zaten. Kısıtlamayı açmak için güncel dolar kuruna göre para harcamak lazım.
Yani illa 70 lira ödemek zorundayım, öyle mi hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısıtlama aşabilme için geçerli değil.
Makalede kabak gibi yazıyor hala geçerli değil diyorsun.

''Steam Mağazanızın para birimi Amerikan Doları değilse, işlem günlük döviz kur oranları kullanılarak otomatik olarak Amerikan Dolarına çevrilir ve takip edilir. Toplam miktarı 5 Amerikan Dolarına eşdeğer ya da daha fazla Steam satın alma işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde kısıtlı Steam özelliklerine erişim hakkı kazanacaksınız.''

Tamam daha uzatmayacağım. Çünkü ben bizzat yeni hesap açtım kardeşime ve onda 30-32 küsur harcama yapayarak kısıtlamasını açtık. Gidip de 40-68 lira yatırmak istiyorsanız beni ilgilendirmez.

Birkaç gün önce Enis Kirazoğlu'nun videosunda duymuştum, Steam'ın sanırım 2014'ten beri Dolar kuru aynı, hatta umarım değişiklik yapmazlar böyle çok güzel diyordu. Yani Steam'ın kendine özel kuru var.

Geri
Yukarı