Steam e-pin yükleme sonrası telefona mesaj gider mi?

tarikk78

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, yakın zamanda Steam hesabıma e-pin yükleyeceğim ancak bir sorum olacak:
Hesabı çok önceden açmıştım, hesabı açarken çok düşük ihtimalde olsa babamın telefonunu vermiş olabilirim(e-postayla kayıt olurken telefon no istiyor mu onu da tam olarak bilmiyorum ama istiyordu diye hatırladım nedense), işte e-pin yüklediğimde babamın telefonuna mesaj giderse senaryonun devamını siz anladınız 😃. Sizce gider mi? Deneyimi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu ana kadar hiçbir cüzdan kodu yüklememde veya oyun satın alımımda SMS gelmedi. Sadece mail üzerinden fatura ve teşekkür mesajı geliyor.

Telefon numaranızı değiştirmenizi de öneririm. Çünkü herhangi bir durumda size lazım olacak ve bu tür bir durum var ise yani babanız ile sıkıntıya gireceğiniz bir ortam var ise, size sorun yaratacaktır.

Şu ana kadar hiçbir cüzdan kodu yüklememde veya oyun satın alımımda SMS gelmedi. Sadece mail üzerinden fatura ve teşekkür mesajı geliyor.

Telefon numaranızı değiştirmenizi de öneririm. Çünkü herhangi bir durumda size lazım olacak ve bu tür bir durum var ise yani babanız ile sıkıntıya gireceğiniz bir ortam var ise, size sorun yaratacaktır.

Nasıl değiştiğini biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz? Aradım ama bulamadım nedense :(.
(Kendi telefon numaram yaparım sıfır sıkıntı 😃)

E-pin yükleyeceğim dediğiniz Steam cüzdan kodu etkinleştirmeyse hayır, telefona herhangi bir SMS gitmiyor. En azından bana hiç gelmedi.

E-pin yükleyeceğim dediğiniz Steam cüzdan kodu etkinleştirmeyse hayır, telefona herhangi bir SMS gitmiyor. En azından bana hiç gelmedi.
Galiba ondan:
1621287575409.png

Nasıl değiştiğini biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz?
Bu linkten ya da Steam'den hesap detaylarına girip ''Telefon numaranızı yönetin'' kısmından değiştireceksiniz. Belki telefon numarası değiştirirken onaylanması için babanızın telefonuna SMS gidebilir ama.
1621287599898.png

Nasıl değiştiğini biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz? Aradım ama bulamadım nedense :(.
(Kendi telefon numaram yaparım sıfır sıkıntı 😃)
Hesap ayarlar kısmından değiştirebiliyorsunuz.
Browser üzerinden giriş yapın ardından sağ yukarıda isminize tıklayın ve sonrasında açılan pencerede "Hesap Detayları" seçeneğine tıklayın. Oradan "İletişim Bilgileri" kısmını bulun ve telefon numaranızı değiştirin.

Bu arada direkt olarak Papara üzerinden de Steam cüzdan kodu alabilirsiniz.

1621287796831.png

O zamanlar e-postayı babamın e-postasına açmıştım, sayenizde onun olduğu yeri de görmüş oldum şimdi değiştireceğim, yeniden teşekkürler 😍.
Hesap ayarlar kısmından değiştirebiliyorsunuz.
Browser üzerinden giriş yapın ardından sağ yukarıda isminize tıklayın ve sonrasında açılan pencerede "hesap detayları" seçeneğine tıklayın. Oradan "iletişim bilgileri" kısmını bulun ve telefon numaranızı değiştirin.

Bu arada direkt olarak Papara üzerinden de Steam cüzdan kodu alabilirsiniz.

Yaşım 16 ve babama oyuna para yatıracağım az miktarda, İninal yada Papara kart çıkartabilir miyiz diye sorduğumda, sEn sAlak mıSın oYuNa paRa veReCek kaDar? Diye bir cevap aldığımdan dolayı bu yola yöneldim mecburen. :(

Eki Görüntüle 1028312

O zamanlar e-postayı babamın e-postasına açmıştım, sayenizde onun olduğu yeri de görmüş oldum şimdi değiştireceğim, yeniden teşekkürler 😍.

Yaşım 16 ve babama oyuna para yatıracağım az miktarda, İninal yada Papara kart çıkartabilir miyiz diye sorduğumda, sEn sAlak mıSın oYuNa paRa veReCek kaDar? Diye bir cevap aldığımdan dolayı bu yola yöneldim mecburen. :(
Papara çıkarmak için izin almanıza gerek yok elbette. CarrefourSA'dan 5₺'ye Light Card alabilirsiniz. Daha sonrasında zaten hesabına iade ediliyor. Yani ücretsiz almış oluyorsunuz.

Derseniz evde bulursa sıkıntı çıkar diye, sadece para yatırmak için kullanırsınız bir sanal kart açarsınız onun üzerinden alışverişinizi yaparsınız. Kartı da bir arkadaşınıza emanet edebilir veya güvendiğiniz birine verebilirsiniz. Bu süre zarfında uygulama üzerinden kartı da kullanıma kapatırsınız. Yani hiçbir sorununuz olmaz.

Geri
Yukarı