Advertisement

Steam EA Play iadesini kabul etmiyor

erdowajk

Centipat
Katılım
24 Ekim 2020
Mesajlar
610
Çözümler
4
Dün FIFA 22 için EA Play aldım fakat 10 saat sınırı olduğunu görünce iade etmek istedim, oyunları da hiç oynamadım iade talebim reddedildi. neden reddedilmiş olabilir?

resim_2022-05-20_172746617.png
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Godfatther

Kilopat
Katılım
30 Haziran 2015
Mesajlar
227
Yer
Ankara
Daha önce aynı durum başıma geldi. EA Play almıştım fakat kullanmaktan vazgeçtiğim için iade etmek istedim. Steam iade kabul etmedi. Ben de tekrar iade talebi oluşturup, iade talebi not kısmına “Aldığım ve asla kullanmadığım, alış tarihim üzerinden 2 haftadan daha az zaman geçen bu hizmeti 6502 Sayılı Tüketici Kanunununun Cayma Hakkı ilkesine dayanarak iade etmek istiyorum. Eğer ilgili sözleşme maddelerini öne sürerek iademi kabul etmeyecekseniz yine 6502 Sayılı Tüketici Kanunun 5. Maddesinin 2. Fırkasında da açıkça belirtildiği üzere “Tüketiciye akdedilen sözleşmelerdeki haksız şartlar kesin olarak hükümsüzdür.” İlkesine karşı geldiğinizi beyan etmiş sayarak hukuki haklarımı saklı tutmak koşulu ile iade reddinizi kabul ediyorum.” gibi bir not yazdım ve iadem anında kabul edildi. Bir de böyle deneyip sonucu benzer problem yaşayan arkadaşlar için buradan bildirirseniz çok sevinirim.
 
KS
KS
erdowajk

erdowajk

Centipat
Katılım
24 Ekim 2020
Mesajlar
610
Çözümler
4
Daha önce aynı durum başıma geldi. EA Play almıştım fakat kullanmaktan vazgeçtiğim için iade etmek istedim. Steam iade kabul etmedi. Ben de tekrar iade talebi oluşturup, iade talebi not kısmına “aldığım ve asla kullanmadığım, alış tarihim üzerinden 2 haftadan daha az zaman geçen bu hizmeti 6502 sayılı tüketici kanunununun cayma hakkı ilkesine dayanarak iade etmek istiyorum. Eğer ilgili sözleşme maddelerini öne sürerek iademi kabul etmeyecekseniz yine 6502 sayılı tüketici kanunun 5. maddesinin 2. fırkasında da açıkça belirtildiği üzere “tüketiciye akdedilen sözleşmelerdeki haksız şartlar kesin olarak hükümsüzdür.” ilkesine karşı geldiğinizi beyan etmiş sayarak hukuki haklarımı saklı tutmak koşulu ile iade reddinizi kabul ediyorum.” gibi bir not yazdım ve iadem anında kabul edildi. Bir de böyle deneyip sonucu benzer problem yaşayan arkadaşlar için buradan bildirirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler deniyorum şimdi.
 

Yeni konular

Yukarı