Steam/Epic ile Bağlı Uplay hesabımı silsem ne olur?

MuhendisBey1

Hectopat
İyi günler herkese. Ben Steam'den R6 aldım ve Uplay ile eşleştirip epey oynadım. Şimdi sorum şu;

Steam'e bağlı Uplay hesabımı hesabımı kalıcı olarak silsem ne olur? Steam'den oyunu açtığım zaman ilk zamanki gibi bir Uplay hesabı ile eşleştir der mi yoksa açmaz mı? Aynı şey Epic için de geçerli.

Steam hesabımda;

Division
For Honor
Far Cry 5

Epic hesabımda, sadece Odyssey'i açtım.;

AC Odyssey
AC Syndicate
For Honor
Wach Dogs
Watch Dogs II

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'den açtığın zaman oyunu , Steam, Uplay'i indirir ve onu kurar oyuna girerken yeniden Uplay hesabınız açılır ve oyuna girersiniz.

Steam'den açtığın zaman oyunu, Steam, Uplay'i indirir ve onu kurar oyuna girerken yeniden Uplay hesabınız açılır ve oyuna girersiniz.

Hocam peki şey ben bilgisayarımı yenilemek istiyorum ama içinde Steam hesabım ve oyunlarım var. Bu bilgisayardan çıkış yapıp diğer Bilgisayar'a bağlayabilir miyim? Bir de oyunlarım silinir mi?

Steam'den açtığın zaman oyunu, Steam, Uplay'i indirir ve onu kurar oyuna girerken yeniden Uplay hesabınız açılır ve oyuna girersiniz.

Yani Uplay'i hesabımı kalıcı olarak silsem bile Steam otomatik açar oyunu ama sadece bağladımiğım oyunlar açılır
Aga yan hesap açacağım da yeni posta vs uğraşasım yoktu bir de Steam ile r6larını ayrı ayrı indirecek yerim yok

Hocam peki şey ben bilgisayarımı yenilemek istiyorum ama içinde Steam hesabım ve oyunlarım var. Bu bilgisayardan çıkış yapıp diğer Bilgisayar'a bağlayabilir miyim? Bir de oyunlarım silinir mi?

Evet bağlayabilirsin. Steam'den oyunlarını yedekle. Taşınabilir HDD ile diğer bilgisayarına taşıdığında yeniden indirmek zorunda kalmazsın.

Yani Uplay'i hesabımı kalıcı olarak silsem bile Steam otomatik açar oyunu ama sadece bağladımiğım oyunlar açılır.
Aga yan hesap açacağım da yeni posta vs uğraşasım yoktu bir de Steam ile r6larını ayrı ayrı indirecek yerim yok.

Ubisoft oyunlarında Uplay kalıcı olarak silinemez. Her şekilde Uplay kurulu olması gerek. Ubisoft oyunları oynamayacaksanız kaldırabilirsiniz Uplay'i.

Evet bağlayabilirsin. Steam'den oyunlarını yedekle. Taşınabilir HDD ile diğer bilgisayarına taşıdığında yeniden indirmek zorunda kalmazsın.

Ubisoft oyunlarında Uplay kalıcı olarak silinemez. Her şekilde Uplay kurulu olması gerek. Ubisoft oyunları oynamayacaksanız kaldırabilirsiniz Uplay'i.
reis hesabımı silecektim uygulamayı değil yanlış anlama olduysa

hesap silinince içindeki oyunlar da silinir. Steam ya da Epic'den de almış olsanız oyunlar Ubisoft Connect hesabına iliştiriliyor ve o uygulama çalışmadan oyunlar açılmıyor. Hatta ben hep Ubisoft'un oyunlarını oynadığım zaman hiç satın aldığım platformu (Steam ya da Epic) bile yüklemiyorum.. Sadece Ubisoft Connect (eski Uplay) yüklemem yeterli oluyor.
İstediğiniz PC'ye uygulamaları yükleyip hesabınıza girerek, bulut eşleştirmesini de açtıysanız oyuna kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hatta ben sürekli format atıp Windows yüklediğimden oyunları da D:/ de depoladığımdan oyunun yüklü olduğu dizini gösterip tekrar oyunu indirmeden/yüklemeden kaldığım yerden devam ediyorum. Steam, Epic, Uplay hepsinde oyun dosyalarını tekrar indirmeden tanıtmak mümkün ama hepsinde farklı bir yöntem kullanıyorum.

Cracklı oyunlarda ise -aklınızda bulunsun- oyun kayıtları bulutta olmadığından C:/ de şu dizinlerde bulunur:

C:\Users\[kullanıcıadın]\AppData
C:\Users\[kullanıcıadın]\Documents
C:\Users\[kullanıcıadın]\Saved Games
C:\Users\Public\Documents
C:\ProgramData

bu 5 klasörün tamamını ya da içindeki oyunla ilgili klasörlerini başka bir yere yedeklerseniz oyunların %100 yani tamamının kayıtlarını yeni Windows'ta aynı yere kopyalayarak oyuna devam edebilirsiniz. Yıllardır yüzlerce oyunda deneyimlediğim budur. Tüm oyunlar bu klasörlere kayıt yapıyor. ;)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı