Steam (Euro) Cüzdan Kodu etkinleşmiyor

Güçlü

Kilopat
Herkese merhaba. Euro cinsinden bir Steam cüzdan kodu satın aldım ama maalesef etkinleştiremiyorum. Sanırım Steam bu duruma bir kısıtlama getirmiş ve bulunduğumuz ülkedeki para birimi dışındaki para birimi içeren kodları kullanamıyoruz. Yani 10 Euroluk kod elimde kaldı. Bu durumla karşılaşan arkadaşlar var mı? Ne yapılabilir? Kodu satabileceğim bir platform var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Euro cinsinden bir Steam cüzdan kodu satın aldım ama maalesef etkinleştiremiyorum. Sanırım Steam bu duruma bir kısıtlama getirmiş ve bulunduğumuz ülkedeki para birimi dışındaki para birimi içeren kodları kullanamıyoruz. Yani 10 Euroluk kod elimde kaldı. Bu durumla karşılaşan arkadaşlar var mı? Ne yapılabilir? Kodu satabileceğim bir platform var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
Yabancı discord server'larına bakabilirsiniz fakat tam olarak neresi olacağına dair bir fikrim yok

Aklıma bir şey geldi ama nasıl olur bilemem. VPN ile Almanya Steam hesabı açsanız olur belki?

altta arkadaşın dediği gibi yabancı servlere bakabilirsiniz hatta bizzat bu tarz insanlara satış yapmışlığım var fakat dolandırılmaya karşı insanlara ne derece sizden almayı tercih eder bilemiyorum.

Hocam çözümü şu; Sağlam bir VPN ile steam'a giriyorsunuz. Artık hangi ülkenin para birimi Euro ise o ülkenin VPN'i ile girin. Sonra mağaza ülkesi değiştirip 0.50 euroluk bir oyun alın ve para biriminiz Euro oldu. Şu dakikadan sonra 10 Euroluk kodu kullanabilirsiniz. Sonra aynı şekilde TR IP'si ile TL ye çevirebilirsiniz hesabınızı.

Hocam çözümü şu; Sağlam bir VPN ile steam'a giriyorsunuz. Artık hangi ülkenin para birimi Euro ise o ülkenin VPN'i ile girin. Sonra mağaza ülkesi değiştirip 0.50 euroluk bir oyun alın ve para biriminiz Euro oldu. Şu dakikadan sonra 10 Euroluk kodu kullanabilirsiniz. Sonra aynı şekilde TR IP'si ile TL ye çevirebilirsiniz hesabınızı.
VPN ile bölge değiştirip oyun satın almanın hesap kapatma sebebi olduğu söyleniyor birçok yerde. Siz bu yöntemi denediniz mi? Hesapda çok oyun var riske atmak istemiyorum.
Aklıma bir şey geldi ama nasıl olur bilemem. VPN ile Almanya Steam hesabı açsanız olur belki?
Başka bir internet bağlantısından VPN ile Almanya Steam hesabı açıp parayı buraya aktarıp istediğim oyunları Türkiye'deki hesabıma hediye olarak gönderme fikri aklıma geldi açıkçası. Ama sanırım buna da belli kısıtlamalar gelmiş, hem 1 kişiye çok fazla oyun hediye edemiyorsun, hem de hediye edeceğin oyunun senin ülkendeki fiyatı ile göndereceğin kişinin ülkesindeki fiyat farkı varsa gönderilemeyeceği yazıyor birçok yerde.

Şuan bütün dünya oyunlar hatta Netflix'i bile VPN ile bizim üzerimizden alıyor ucuza. Siz de yapabilirsiniz yani.

Ben avast kullanıyordum.
Cevaplar için teşekkürler ama sanırım hesabı riske atamayacağım, korku ağır bastı :) Olası bir ban bana bu koddan daha pahalıya patlayacak. Steamin sağı solu belli olmuyor, bazen kuralı bir kere delen cezalandırılırken defalarca yapana birşey olmayabiliyor. En iyisi mutfağa gidip büyük bir bardak soğuk su içmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı