Steam güncelleme için çevrimiçi olmalıdır hatası

Emgeeki

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1608922696397.png

Arkadaşlar bilgisayara format attım, Uygulamaları kurdum vs. Steam kurmayı denedim ancak yukarıdaki hatayı aldım. İnternetteki bütün çözümleri denedim, olmadı. Tekrar format attım, yine olmadı. Ne yapmam gerekiyor?

Hocam CAT kablosunda sıkıntı olabilir yada bilgisayarın anakartında sorunsuz bir şekilde internete girebiliyor musunuz? Giremiyorsanız internet sağlayıcınız ilede alakalı olabilir. Problem yoksa steami tamamen kaldırıp Steam, The Ultimate Online Game Platform buradan kurmayı deneyin.
Hocam internet sorunsuz bir şekilde çalışıyor her şeye girebiliyorum. Steami 7 8 kere kaldırıp kurdum ancak yine de çalışmadı. Modeme 2 defa reset attım olmadı. Bugün Superonline'ı aramayı düşünüyorum.

Hocam internet sorunsuz bir şekilde çalışıyor her şeye girebiliyorum. Steam'i 7 8 kere kaldırıp kurdum ancak yine de çalışmadı. Modeme 2 defa reset attım olmadı. Bugün Superonline'ı aramayı düşünüyorum.

Kral aynı sorun bende de oldu da acaba çözüm bulabildin mi? Ben de kaldırıp kurdum her türlü yolu aradım taradım ama bulamadım.

Kral aynı sorun bende de oldu da acaba çözüm bulabildin mi? Ben de kaldırıp kurdum her türlü yolu aradım taradım ama bulamadım.
Yok hocam, müşteri hizmetlerini aradım kadın bana bilgisayarınızda virüs olabilir diyor hocam diyorum format attım direkt kendi sitesinden indirdim diyorum anlamıyor. Modem reset attırdı yine çalışmadı 21 dakika bilinen en basit yöntemleri denettirdi programın kendisinde sorun vardır ağ ile bir probleminiz yok dedi bende tamam kolay gelsin diyip kapattım telefonu.
Recep abinin 2018 de açılan konu da dediği Complete Internet Repair programını indirdim yine çözülmedi sorun.
@Recep Baltaş abi kusura bakma etiketliyorum da gerçekten çok zor durumdayım bir bilgin varsa lütfen yardımcı olur musun?

Son düzenleme:
Denetim masasından Ağ Ayarlarına gir, Ağ ve Paylaşım merkezi, oradan "Enthernet" tuşuna bas. Özellikler de, İnternet Protokolü Sürüm 4'e çift tıkla, "Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan :" seçeneğini seç, üsttekine 8 . 8 . 8 . 8 , alttakine 8 . 8 . 4 . 4 'ü gir. Yani Google'ın DNS'ini kullanmış olacaksın, bu herkesde çalışıyor ama sadece bende çalışmıyor ben de anlamadım.

Bu olmazsa aramaya "Proxy" yaz, "Proxy Sunucusunu Yapılandır" diye bir şey çıkıcak ona bas, Yerel Ağ Ayarları'na tıkla, oradaki bütün tikleri kaldır. Tik yoksa sorun yok.

Son olarak Çalıştır'ı aç, cmd yaz ve yönetici olarak çalıştır. Sonra oraya "ipconfig /registerdns" yaz, sonra "ipconfig /flushdns" yaz. Son olarak modemi ve bilgisayarını yeniden başlat. Hocam forumda başka birine böyle bir çözüm sunmuşlar deneyebilir misiniz.

Denetim masasından Ağ Ayarlarına gir, Ağ ve Paylaşım merkezi, oradan "Enthernet" tuşuna bas. Özellikler de, İnternet Protokolü Sürüm 4'e çift tıkla, "Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan :" seçeneğini seç, üsttekine 8 . 8 . 8 . 8 , alttakine 8 . 8 . 4 . 4 'ü gir. Yani Google'ın DNS'ini kullanmış olacaksın, bu herkesde çalışıyor ama sadece bende çalışmıyor ben de anlamadım.

Bu olmazsa aramaya "Proxy" yaz, "Proxy Sunucusunu Yapılandır" diye bir şey çıkıcak ona bas, Yerel Ağ Ayarları'na tıkla, oradaki bütün tikleri kaldır. Tik yoksa sorun yok.

Son olarak Çalıştır'ı aç, cmd yaz ve yönetici olarak çalıştır. Sonra oraya "ipconfig /registerdns" yaz, sonra "ipconfig /flushdns" yaz. Son olarak modemi ve bilgisayarını yeniden başlat. Hocam forumda başka birine böyle bir çözüm sunmuşlar deneyebilir misiniz.
Bunu formatlamadan önce denemiştim hocam olmamıştı, şimdi yeniden denedim yine olmadı :(
Elinden geleni gösterdin hocam ben saldım artık. Belki bir süre sonra kendiliğinden düzelir :D

Hocam bir çözüm daha buldum yardımcı olmayı çok isterim.
"Windows Tuşu + R" basarak "Çalıştır" açıp "cmd" yazarak komut istemi uygulamasını çalıştırdıktan sonra gelen ekranda aşağıda paylaştıklarımı yazarak çalıştırmanız gerekmektedir.

netsh winsock reset yazıp Enter tuşuna basın.
netsh int ip reset yazıp Enter tuşuna basın.
ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basın.
ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basın.
ipconfig /flushdns yazın ve Enter tuşuna basın.

Tüm çalıştırmalar bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

"Windows Tuşu + R" basarak "Çalıştır" açıp "regedit" yazarak kayıt defteri düzenleyicisini açtıktan sonra aşağıdaki yolu izleyerek düzeltmeyi yapmanız gerekmektedir.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Windows seçtikten sonra ekranın sağında CSDVersion değerini 0 yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Bunları da deneyebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı