Çözüldü "Steam, güncelleme için çevrimiçi olmalıdır" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
14
Yer
Zhenhai, Zhejiang, China
Daha fazla  
Meslek
What am I? - I do not know...
Bugün Steam'e gireyim dedim ancak ne yaptıysam çevrimiçi moda geçemedim. Sürekli internetimin bağlı olmadığını vs. yazan hata aldım. Ben de Steam'i baştan kaldırıp kurayım dedim ancak onda da aynı hatayı almaya devam ediyorum.

1638867356212.png

Ne yapabilirim?

Güncelleme:
1638867598189.png

Şimdi de böyle ilerliyor, galiba birkaç yıla iner bu gidişle...

Çözüm
Sorunun kaynağı MSI Center imiş, dün İnternetim yavaşlayınca film izleyeyim diye İnternet erişimini kapatmıştım ama bi' anda bu olayı yaşayınca hatırlayamadım. Boşu boşuna Steam'i falan silmiş oldum ama neyse ki doğrulama sayesinde bütün oyunları tekrar yüklememe gerek kalmadı.

Şu anlık sarı olan kısım etki ediyor olmasın?

Şu anlık sarı olan kısım etki ediyor olmasın?

Anlayamadım? Sarı olan kısım falan görmüyorum, sunucular normal gözüküyor.

Ağ sürücüsünü kaldırıp tekrar kurduktan sonra yüklemeye başladı.

1638869365166.png

Yine de eğer hata almam durumunda @Ellie Williams sizin yönteminizi de denerim. Teşekkürler.

@Ellie Williams maalesef iki yöntem de işe yaramadı hocam. Benim denediğimde yarıda bağlantı hatası verdi ve sizin attığınız şey hiçbir tepki vermedi.

Son düzenleme:
Statik IP kullanmıyorsanız modemi kapatıp açmayı deneyin, böylece yeni bir IP bloğuna geçersiniz. Bazen IP'den kaynaklı buna benzer sorunlar yaşanabiliyor. Geçen ben de Battle.Net'e sağlıklı bir şekilde bağlanamıyordum mesela, IP değiştikten sonra düzeldi.

VPN ya da anti-virüs kullanıyorsanız bunları devre dışı bırakmayı da deneyebilirsiniz.

Statik IP kullanmıyorsanız modemi kapatıp açmayı deneyin, böylece yeni bir IP bloğuna geçersiniz. Bazen IP'den kaynaklı buna benzer sorunlar yaşanabiliyor. Geçen ben de Battle.Net'e sağlıklı bir şekilde bağlanamıyordum mesela, IP değiştikten sonra düzeldi.

VPN ya da anti-virüs kullanıyorsanız bunları devre dışı bırakmayı da deneyebilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla statik IP. Modeme erişimim yok maalesef. (Komşudan kullandığım için)

Bu sorunun neden kaynaklandığını bulmak uğraştırıyor biraz. IP değişmesine rağmen problem devam ediyor ise, steam.exe uyumluluğunu da (XP SP2) değiştirmeyi deneyin. Güncelleştirmeleri aldıktan sonra eski haline geri çevirip tekrar kontrol edersiniz.

Bu yöntemi de deneyeceğim, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı