Steam Harici Diskteki Oyunları Görmüyor

m4dm1n

Kilopat
Steam'deki tüm oyunlarım harici diske yüklü. Bilgisayara format attım ve Steam yükledim fakat harici diski bağladığımda oyunları steam görmüyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Sorununuzun çözümü basit ama uzun sürebilir ama o kadar oyunu tekrar indirmekten iyidir.
Öncelikle Steam'in kurulu olduğu yeri aç bunu yapmak için Steam kısa yoluna sağ tıklayıp dosya konumunu aç demen yeterlidir ve oradan "steamapps" adlı dosyayı bulup onun içinden ise "cummon" dosyasına gir ve oyunları harici diskten oraya at. Screenshot
Yerel diskinde yer sorunun varsa bununda sorunun çözümü basit. Sağ üst sekmeden Steam - Ayarlar - İndirmeler yolunu izle ve kütüphane klasörlerini ekle de Screenshot
geri kalanını mantığınla yaparsın ama ben yinede anlatayım C yani yerel diski kafan karışmasın diye karaladım sen harici diskini seçip kütüphane klasörü ekle diyecek ve harici diskinden oyunun kurulu olduğu klasörü seçeceksin ve artık o senin yeni kütüphane klasörün olacak.

aynı sorun bende de var dediğinizi denedim ama olmadı common dosyasına aldım oyunları fakat kütüphanede oyunlar çıkmıyor mağazadan baktığım zaman kütüphanede ibaresi var fakat oyunu oynaya tıklayınca tekrar indirme sekmesine yönlendiriliyor

aynı sorun bende de var dediğinizi denedim ama olmadı common dosyasına aldım oyunları fakat kütüphanede oyunlar çıkmıyor mağazadan baktığım zaman kütüphanede ibaresi var fakat oyunu oynaya tıklayınca tekrar indirme sekmesine yönlendiriliyor
Common dosyasını kütüphane olarak seçtiniz mi ?

common dosyasını kütüphane olarak seçemiyorum çünkü steam D'ye kayıtlı kütüphane D:/steam olarak sabitlenmiş değiştiremiyorum

Sorununuzun çözümü basit ama uzun sürebilir ama o kadar oyunu tekrar indirmekten iyidir.
Öncelikle Steam'in kurulu olduğu yeri aç bunu yapmak için Steam kısa yoluna sağ tıklayıp dosya konumunu aç demen yeterlidir ve oradan "steamapps" adlı dosyayı bulup onun içinden ise "cummon" dosyasına gir ve oyunları harici diskten oraya at. Screenshot
Yerel diskinde yer sorunun varsa bununda sorunun çözümü basit. Sağ üst sekmeden Steam - ayarlar - indirmeler yolunu izle ve kütüphane klasörlerini ekle de Screenshot
Geri kalanını mantığınla yaparsın ama ben yine de anlatayım C yani yerel diski kafan karışmasın diye karaladım sen harici diskini seçip kütüphane klasörü ekle diyecek ve harici diskinden oyunun kurulu olduğu klasörü seçeceksin ve artık o senin yeni kütüphane klasörün olacak.

Hala burada mısın bilmiyorum amma çok sağ ol toplam300GB oyunu indirmekten kurtardın peni.

Konu hortlatmak yasak olabilir ama evet hala buradayım. Aynı sorunla bugün kendimde karşılaştım, ve çözümü ararken kendi yorumuma denk geldim. :D çok tuhaf bir olay kendi kendime yardım ettim.

Benim bilgisayarımın alanı 256 GB ama ben yaklaşıık 300 GB'lik oyun yükledim ve bu yüzden yapamıyorum bilgisayara geçirmeyi bir bilginiz var mı?

Geri
Yukarı