Steam hediye kısıtlamasını kaldırmıyor

289120

Hectopat
Makaleler
2
1660200685828.png

Ben Steam bakiyemi satıyorum daha dün bir kişi almak istedi hediyeyi atamadım daha sonra desteğe yazdım üstteki cevapdan geldi. Bunlar dalga falan mı geçiyor ya? Ne demek kısıtlamayı kaldıramıyorlar? Daha önce başıma gelmişti destek talebi açtım Türkçe cevap geldi ve hesabınızı güncelledim bir daha deneyiniz demişti ve çalışmıştı.
@reptile

Eki Görüntüle 1481559

Ben Steam bakiyemi satıyorum daha dün bir kişi almak istedi hediyeyi atamadım daha sonra desteğe yazdım üstteki cevapdan geldi. Bunlar dalga falan mı geçiyor ya? Ne demek kısıtlamayı kaldıramıyorlar? Daha önce başıma gelmişti destek talebi açtım Türkçe cevap geldi ve hesabınızı güncelledim bir daha deneyiniz demişti ve çalışmıştı.
@reptile
Banka kartı veya ön ödemeli kart ile hediyeyi alabiliyorsun diyor. Sanırım uzun zamandır mağazada alışveriş veya pazarda alışveriş yapmadıysan böyle şeyler olabiliyor.

Sen bakiyeni hediye olarak gönderdiğin için destek anlamamış.

Banka kartı veya ön ödemeli kart ile hediyeyi alabiliyorsun diyor. Sanırım uzun zamandır mağazada alışveriş veya pazarda alışveriş yapmadıysan böyle şeyler olabiliyor.
Desteği beklemeden çözmemin yolu var mı? 1-2 Liralık oyun alsam çözülür mü? Ve evet uzun süredir steam üzerinden bir şey almadım fakat daha geçenlerde hediye atmıştım birine ve hediyem gitmişti bu sefer olmaması şaşırttı.

Sen bakiyeni hediye olarak gönderdiğin için destek anlamamış.
Önceden de açmıştım hediye atamıyorum diye türk biri cevap vermişti o anlayıp sorunumu çözmüştü.

Desteği beklemeden çözmemin yolu var mı? 1-2 Liralık oyun alsam çözülür mü? Ve evet uzun süredir steam üzerinden bir şey almadım fakat daha geçenlerde hediye atmıştım birine ve hediyem gitmişti bu sefer olmaması şaşırttı.
Pek emin değilim birisi 10tl atınca sorun ortadan kalkıyor birisi 5 tl oyun alınca kalkıyor steamin olayı biraz tuhaf. Biraz araştırma yapayım yazarım çözümü.

Önceden de açmıştım hediye atamıyorum diye türk biri cevap vermişti o anlayıp sorunumu çözmüştü.
Pazar kısmına gelince herhangi bir yazı var mı para sınırı gibi.

Bir ara topluluk pazarında item satarken ona benzer yazı vardı 2 liralık zup almıştım sonrasında geçmişti o yazı.
Şöyle sanırım sözleşmeyi güncellemişler. Bakiyeni kendi hesabın için kullanabilirsin bakiyeni sıfırlamak veya adama satmak için steam kuponları 10 tl 20tl öyle satabilirsin veya oyun alarak yapabilirsin. Onun dışında hesap bakiyeni direk kullanamiyorusun.

Örnek olarak hesabında 5 tl var sen adama bu 5tl takasla göndermeye çalışıyorsun steam kuralı gereği hesap bakiyeni kendin kullanabilirsin diyor. Sen adama 10 tl steam cüzdan kodu olarak verebilirsin.

Benim aklımda canlanan olay bu.

Şöyle sanırım sözleşmeyi güncellemişler. Bakiyeni kendi hesabın için kullanabilirsin bakiyeni sıfırlamak veya adama satmak için steam kuponları 10 tl 20tl öyle satabilirsin veya oyun alarak yapabilirsin. Onun dışında hesap bakiyeni direk kullanamiyorusun.

Örnek olarak hesabında 5 tl var sen adama bu 5tl takasla göndermeye çalışıyorsun steam kuralı gereği hesap bakiyeni kendin kullanabilirsin diyor. Sen adama 10 tl steam cüzdan kodu olarak verebilirsin.

Benim aklımda canlanan olay bu.
Hocam ben daha 2 gün önce hediye gönderdim ödemeyi steam cüzdanım ile yaptım ve oldu.
Steam gift atmadan bakiyeyi direk kullanma şansım yok mu?

Ben Steam bakiyemi satıyorum daha dün bir kişi almak istedi hediyeyi atamadım daha sonra desteğe yazdım üstteki cevapdan geldi.

Valve cüzdan bakiyenizi ticari amacla kullandiginizi fark ederse bunu kisitliyor. Size yapilan bilgilendirmede de "Bu hesapta Steam hesaplarının ticari amaçla kullanılması durumuyla eşleşen hediye gönderme aktivitesi saptadık" diye bilgilendirme yapmis olmalari gerek.

Eger cüzdan bakiyesini denildigi gibi ticari amacla kullandiysaniz Steam Abonelik Sözlesmesi'ni ihlal ettiginizden ötürü cüzdan bakiyesi ile hediye almayi kisitlayabilirler. Steam Destek bu yasaklamayi kaldiramaz diyorsa yapabileceginiz pek bir sey yok maalesef.

Daha önce başıma gelmişti destek talebi açtım Türkçe cevap geldi ve hesabınızı güncelledim bir daha deneyiniz demişti ve çalışmıştı.

Ayni uyari oldugundan emin misiniz peki?

Ayni uyari oldugundan emin misiniz peki?

Hocam topluluk pazarı uyarısından bahsediyorsanız onu sadece bir kere gördüm ve Zup alınca geçmişti. Hediye gönderirken aldığım uyarıdan bahsediyorsanız evet aynı hataydı hesabımı güncellemişlerdi ve geçmişti.
Ve sizin bahsettiğiniz ticari uyarı gelmedi.

Geri
Yukarı