Steam hesabı çalınınca ne yapılmalı?

Arkadaşlar, az önce kowo adlı bir kullanıcıdan “Kanalıma abone olur musun lütfen?” adlı bir mesaj geldi, ben de linke tıkladım, sonra beni hesaptan attı ve hesabın e-postası değiştirilmiş. Ne yapabilirim? Ticket attım.

Benim de hesabım çalınmıştı hemen Steam desteğe başvurdum aynı gün geri aldım hesabınızın sizin olduğuna dair kanıt varsa hemen geri alıyorsunuz.

Bilgisayarını tarat. Keylogger olabilir. Artı olarak Steam Destek'e yazmanı öneririm. Hesabını geri aldığında Steam Guard'ı aktifşeltirmeyi unutma.

Arkadaşlar, az önce kowo adlı bir kullanıcıdan “kanalıma abone olur musun lütfen?” adlı bir mesaj geldi, ben de linke tıkladım, sonra beni hesaptan attı ve hesabın e-postası değiştirilmiş. Ne yapabilirim? Ticket attım.

Benzer bir durumu atlatmış birisi olarak sırasıyla yapmanız gereken işlemler;
1.)adama küfür etmeyi bırakın.
2.)sakinleşip Steam Support'a ticket atın.
3.)bekleyin.
Bende böyle oldu 18 civarı attığım tickete bir sabah 11 de geri dönüş yaptılar antivirüs programı ile tarama yaptım trjoan çıktı bir tane onu sildim girdim.
Not: Arkadaşımdan aldığım duyuma göre bazen geri vermeyebiliyorlarmış hesabı.
Bilgisayarını tarat. Keylogger olabilir. Artı olarak Steam Destek'e yazmanı öneririm. Hesabını geri aldığında Steam Guard'ı aktifşeltirmeyi unutma.

Adamlar öyle bir sistem kurmuş ki girer girmez isim-şifre-e-posta-telefon numarası-guard gidiyor.

Arkadaşlar.

1610632566098.png

Böyle bir mesaj geldi ama göremiyorum bilgileri ayrıca bir de bu var.
Arkadaşlar hesabı aldım herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı