Steam hesabı çalınıp e-postası değiştirildi

1Servet

Centipat
Daha fazla  
Sabah kalkıp Steam'ime gireyim dedim ve oturumum kaybolmuştu şifrem falan değiştirilmiş mail adresi de değiştirilmiş. Steam desteğe ticket attım ama delil göstermeden de hesabı geri alabilir miyim?

Alabilirsiniz hocam. Delil göstermenize gerek yok sizlere zaten kişisel bilgilerinizi soracaklardır.

Böyle bir şey başıma gelmişti tam olarak süreç nasıl işledi hatırlamıyorum kuzenim bilgisayarıma oturmuş ve hepimizin bildiği "Ücretsiz CS:GO Skinn" sitelerinden birine tıklayıp Steam hesabımla giriş yapmıştı. Saniyesinde tüm hesap bilgilerim değişmişti ama Steam Destek ile 1 günde halletmiştik.

Alabilirsiniz hocam. Delil göstermenize gerek yok sizlere zaten kişisel bilgilerinizi soracaklardır.

Böyle bir şey başıma gelmişti tam olarak süreç nasıl işledi hatırlamıyorum kuzenim bilgisayarıma oturmuş ve hepimizin bildiği "Ücretsiz CS:GO Skinn" sitelerinden birine tıklayıp Steam hesabımla giriş yapmıştı. Saniyesinde tüm hesap bilgilerim değişmişti ama Steam Destek ile 1 günde halletmiştik.
ben hiç bi yere girmedim hesabımı sabah bi kalktım hesap yok olmuş galiba steam guard vardı onuda kaldırmışlar

Dediğiniz gibi hocam ücretsiz skin dağıtan sitelere steam hesabı ile veya başka bir siteye kayıt oduğunuz an hesap gidiyor aynısı başıma 2 kere geldi.

ben hiç bi yere girmedim hesabımı sabah bi kalktım hesap yok olmuş galiba steam guard vardı onuda kaldırmışlar
Hocam durup dururken böyle olması pek mümkün gelmiyor bana. Bilgisayarınıza yüklediğiniz bir yazılım sonucunda da olmuş olabilir veya farklı senaryolarla da olmuş olabilir. Steam Guard'ın kaldırılabilmesi için hesaba giriş yapılması gerekiyor.

Hesabı bi tanıdığınıza veya yakınınıza verdiyseniz o senaryoda düşünülebilir.

Ne kadar bir sürede cevap gelir Steam'den bir bilginiz var mı?
~1 gün içinde sizlere dönerler hocam. Bildiğim kadarıyla Steam bu konularda hızlı davranıyor. Hesabınızı bu arada Browser üzerinden kontrol edin herhangi bir kullanıcı adı değişimi vesaire varsa veya Steam adınızı "Satılık Hesap" olarak değiştirildiyse dediğim senaryoları düşünün.

~1 gün içinde sizlere dönerler hocam. Bildiğim kadarıyla Steam bu konularda hızlı davranıyor. Hesabınızı bu arada Browser üzerinden kontrol edin herhangi bir kullanıcı adı değişimi vesaire varsa veya Steam adınızı "Satılık Hesap" olarak değiştirildiyse dediğim senaryoları düşünün.
şuanlık hesap olduğu gibi duruyo bide hesap kilitleme diye bi olay varmış onu nasıl yapabilirim

şuanlık hesap olduğu gibi duruyo bide hesap kilitleme diye bi olay varmış onu nasıl yapabilirim
Dediğiniz gibi Steam Guard kaldırıldıysa mailinize bakın orada bir yerde "Hesabımı kilitle." gibi bir şey yazması gerekiyor. Yani Steam tarafından gönderilen mailleri inceleyin.
Unutmadan söyleyeyim kilitledikten sonra size verilen kodu iyi muhafaza edin. O koddan başka yok ve geri dönüşü olmayan bir yola sokar sizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı