Steam hesabım çalındı

Tüm gerekli şeyleri yaptım galiba. Şu an yapabileceğim bir şey var mı?
Yani hesabınızın ilk e-posta adresini vs. yazdıysanız daha yapacak pek bir şey yok gibi gözüküyor. Hesabınızı nasıl çaldırdığınızı yazmadıysanız yazın desteğe. Hesabınızla ilgili aklınıza gelen her türlü bilgiyi girmeniz yararınıza olur.

Steam destek ile iletişime geçin, satın alımlarda kullandığınız kredi kartı bilgilerini sorarlar, E-postanızdan fatura dekontlarını atmanızı isterler her türlü kanıtlarsınız kendinizi.

Instagram'da bana gelen bir mesajda "Operasyon bileti kazandınız." Tarzında bir mesaj ve yanında bir link vardı. Ben o linke bastıktan sonra normal bir Steam hesabı çıktı önüme. Link tarayıcıda açıldı ve tarayıcımda Steam hesabım giriş yapılı değildi. Giriş yap deyip bilgilerimi yazmıştım, ardından ise hesabımda Steam Guard koruması olduğu için telefonuma kod geldi. O kodu girip Steam'e giriş yapmaya çalıştım. Ancak koda yanlış dedi. Ardından ise hesabıma tekrar giremedim. Normal Steam Client'imde ise giriş yapılıyken giriş yapılı değil hale geldi. Her Steam Client'ine tıkladığımda giriş yapma ekranı geldi.

Gmail hesabımın şifresini değiştirdim. Ancak hesabımı çalan kişi e-postayı değiştirmiş. Steam'in destek sayfasından hesabım çalındı kısmına girdiğimde hesap bul sekmesi çıkıyor. Oradan telefon numaramı veya e-postamı girince bir hesap bulunamıyor ancak kullanıcı adımı yazdığımda başka bir e-postaya doğrulama kodu at tarzında bir şey çıkıyor. Ben de hemen alttaki seçenek olan "Bu e-postaya artık erişemiyorum."A bastım. Benden bazı bilgileri girmem istendi. Hesabınızda kullandığınız en eski e-posta, telefon numarası, daha önceki bir Steam alışverişinizde kullandığınız kartın bilgileri, kartın sahibi tarzında bilgileri girdim ve gönderdim.

Gmail'ime girip eski postalarıma baktığımda "Steam Guard'ınız silindi." Tarzında bir posta gördüm. İçine girdiğimde ise "Bu işlemi siz yapmadıysanız hesabınızı kilitleyin." Yazıyordu. Ve ben de o bağlantıya girip hesabımı kilitledim. Hesabımı tekrardan açacak olan kodu ise bir yere yapıştırdım. Yani hesabımın kilidini açmak için olan kodu biliyorum.

Normalde Steam profilimde çizim vitrini, arka plan tarzında görselliği güzelleştirecek şeyler vardı ancak şimdi tekrardan profilime girdiğimde her şeyin gizli olduğunu görüyorum. Envanterimde bazı desenler vardı, umarım onları ellememişlerdir. Sanırım hesabımı kilitleyince envanterime erişemiyor suçlu kişi.

Desteğe göndermiş olduğum yazı ne zaman cevaplanır? Tahmini ne zaman hesabıma erişebilirim ya da erişebilir miyim?

Hesabım şu anda böyle görünüyor: Eki Görüntüle 810334
Gelen mesaj:
Eki Görüntüle 810339

Sadece 1 hafta önce bir arkadaş daha böyle hesapını çaldırdı. Ama sadece Steam kullanıcı adı eski e posta hesapa bağlı kartın son 4 hanesi bir de makbuz benzeri şeyler varsa Valve destekten at 1-2 saate hesapı alırsınız en fazla 1 gün sürer.

Geri
Yukarı