Steam hesabım çalındı

@Trexra Steam ile iletişime geç eğer oyun faturası varsa onu fotoğrafını yolla e-posta değiştirme mesajı geldiyse gmailine onun fotoğrafınıda yolla oyun aldıysan kredi kartı türü son 4 hanesi gir ve ilk kayıt olduğun e-posta ile tel numaranı ver %95 direk verirler doğru girersen bilgileri.
Ve Gmail vb hesaplarının şifrelerini değiştir. Ve virüs falan bulaşmışmı diye kontrol et antivirüs programıyla inş hesabını geri alırsın bir şey olmadan.
Gmail'ine bak hesabını kitleyebiliyorsan kitle kitleyemiyorsan hesabını takip et oyunlardan falan ban yiyebilir. Steam destek 48 saat içinde ulaşır eğer 5 6 günde ulaşmassa bir daha desteğe yaz.

Steam hesabını kitledim ve bir tane satın aldığım oyunun faturasını yolladım.

Steam hesabını kitledim ve bir tane satın aldığım oyunun faturasını yolladım.

Tamam büyük ihtimalle alırsın geri ama pcni kontrol et ve hesap şifrelerini değiştir ne olur nolmaz riske atmaya gerek yok onları da çalabilirler. Umarım sıkıntı olmadan geri alırsın.
Malwarebytes veya ESET'le virüs taraması yapabilirsin.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, Steam Guard varken de hesap çalınabiliyor, imkansız değil. API dolandırıcılığı denen bir yöntem ile. Siteye giriş yaptığınız da hesabınıza API key açmasına izin veriyorsunuz, bu yöntem ile alıyorlar.

Evet benimki de çalınmıştı üstüne Gmail'ime ulaşmıştı adam bana Steam'le ilgili bildirim geldiği gibi siliyordu hesabımı kitleyememiştim ama bilgileri doğru girince ve kanıt gösterince geri veriliyor.
@Trexra eğer bilgisayarında virüs olursa direk temiz bir şekilde format atmanı ve şifrelerini değiştirmeni öneririm.
@Trexra aldın mı hesabını geri dönüş yaptılar mı?

Son düzenleme:
Evet benimki de çalınmıştı üstüne Gmail'ime ulaşmıştı adam bana Steam'le ilgili bildirim geldiği gibi siliyordu hesabımı kitleyememiştim ama bilgileri doğru girince ve kanıt gösterince geri veriliyor.
@Trexra eğer bilgisayarında virüs olursa direk temiz bir şekilde format atmanı ve şifrelerini değiştirmeni öneririm.
@Trexra aldın mı hesabını geri dönüş yaptılar mı?

Geri dönüş yapıldı birkaç bilgi daha istediler.

Geri dönüş yapıldı birkaç bilgi daha istediler.

Ne tür istediler son oyun faturasının falan mı istediler bana direk vermişlerdi. Eğer son faturanı istedilerse Gmail'den arama yerine Steam yazarak faturalarına bakabilirsin.

Ne tür istediler son oyun faturasının falan mı istediler bana direk vermişlerdi. Eğer son faturanı istedilerse Gmail'den arama yerine Steam yazarak faturalarına bakabilirsin.

O işlemleri geçtik.
Hesabı geri aldım teşekkürler :)

Son düzenleme:
Benim de başıma geldi nasıl olduysa artık desteğe bile erişemiyorum e-posta değişmiş şifre değişmiş hesap gg olacak gibi: C

Desteğe niye erişemiyosun. Hata falan mı veriyor.

Geri
Yukarı