Çözüldü Steam hesabım çalındı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OverRar00

Picopat
Hesabım bir trojan yüzünden çalındı ve hesabın e-mail'i değişmiş durumda. Fakat işin kötü tarafı satın almam var evet ama kurduğum mail adresini hatırlamıyorum 5 tane mailim var ve baktığımda sanırım giren kişi işlemler sonrası mailleri de silmiş. Ne yapmam gerekiyor satın alım için kullandığım kartı ve numaramı biliyorum sadece. Güncelleme mailimi de buldum arkadaşlar şans eseri çöp kutusundan çıktı ve mail bana bir saat önce Rusça bir kurtarma maili olarak gelmiş. Hesabı çalan kişi bu maili silmeye kalkışmış sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kendilerinin de her zaman belirttiği gibi ticket göndermeliler.

Hocam 15 saat önce adrese ve kart uyuşmuyor dedi benden doğrusunu istediler 14 saattir bekliyorum.

Arkadaşlar cumartesiden beri yapılan yoğun uğraşlar sonucu nihayet Steam hesabıma geri kavuştum. Hesaba giren kişi hiçbir şey yapmamış ilginç şekilde sadece 20-30 saat arma oynamış. Ban yememişimdir umarım herhangi bir oyundan. Zor yırttık bunlar olmasa vermezlerdi büyük ihtimalle.
Şimdi bir yer buldum haydi sizi hesabınıza yeniden kavuşturalım diye oradan bir şey atmışım zaten fakat dönüş olması lazımdı diyorlar dönüşte yok.
Ticket'ın kapatıldığından emin misiniz? E-mailinizi falan kontrol edin. Öyle diyorlarsa cevap verilmiş olması lazım.

Yeniden ticket açabiliyor musunuz peki?

Açtırmadı denedim devam eden bir işleminiz var dedi. Hesap geri gelene kadar bin bir oyundan VAC ban yiyeceğim.

1663495935928.png

Biraz konu dışı gibi olacak ama yine de bu konu içinde sayılır hesabımın çalınmasına neden olan şey virüs zaten. Sizce kasaya komple format mı atsam yoksa Kaspersky Rescue Disk falan kullanarak kalıcı çözebilir miyim?

Açtırmadı denedim devam eden bir işleminiz var dedi. Hesap geri gelene kadar bin bir oyundan VAC ban yiyeceğim.

Eki Görüntüle 1520968

Biraz konu dışı gibi olacak ama yine de bu konu içinde sayılır hesabımın çalınmasına neden olan şey virüs zaten. Sizce kasaya komple format mı atsam yoksa Kaspersky Rescue Disk falan kullanarak kalıcı çözebilir miyim?
Format atın hiç riske girmeden hocam.

İçindekiler sıkıntı ya. Yedek almam lazım fakat o yedeğin içinden virüs çıkmayacağı ne malum?
O da doğru. Taratmayı deneyin hocam. Ayrıca halen daha virüs varsa bir kere daha çalınmayacağı ne malum hesabın? Ticket konusunda da bekleyen talep var diyorsa ticket silinmemiştir.

O da doğru. Taratmayı deneyin hocam. Ayrıca halen daha virüs varsa bir kere daha çalınmayacağı ne malum hesabın? Ticket konusunda da bekleyen talep var diyorsa ticket silinmemiştir.

Kendimi tamamen garantiye almam lazım hocam. Dilerseniz buradan da yazabilirsiniz boşuna ceza yemeyelim kategoriden.

Hesabım bir trojan yüzünden çalındı ve hesabın e-mail'i değişmiş durumda. Fakat işin kötü tarafı satın almam var evet ama kurduğum mail adresini hatırlamıyorum 5 tane mailim var ve baktığımda sanırım giren kişi işlemler sonrası mailleri de silmiş. Ne yapmam gerekiyor satın alım için kullandığım kartı ve numaramı biliyorum sadece. Güncelleme mailimi de buldum arkadaşlar şans eseri çöp kutusundan çıktı ve mail bana bir saat önce Rusça bir kurtarma maili olarak gelmiş. Hesabı çalan kişi bu maili silmeye kalkışmış sanırım.

Steam destege yazıcaksınız. En son attıgınız görselde en aşağıdan parolamı sıfırla diyiceksiniz. Sonra kullandığınız maili yazacaksınız. Ondan sonra karşınıza iki şeçenek çıkacak. 2 şeçeneğe bascaksınız sonra gerekli bilgileri dolduracaksınız. Eğer pin falan aldıysanız onun dekontunu gönderebilirsiniz. Yaklaşık 1 gün ya da 2 içerisinde eğer attıgınız bilgiler yeterliyse onlar size geri dönüş olarak hesap adınızı ve tek kullanımlık bir şifre verecek. Sonra şifrenizi değiştiriceksiniz ama PC'ye bulaşan virüs hesabınızı gene çalabilir bu yüzden PC'den Steam hesabınıza giriş yapmayın.(arkadaşımın hesabıda çalınmışdı bu sayede kurtardık.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam destege yazıcaksınız. En son attıgınız görselde en aşağıdan parolamı sıfırla diyiceksiniz. Sonra kullandığınız maili yazacaksınız. Ondan sonra karşınıza iki şeçenek çıkacak. 2 şeçeneğe bascaksınız sonra gerekli bilgileri dolduracaksınız. Eğer pin falan aldıysanız onun dekontunu gönderebilirsiniz. Yaklaşık 1 gün ya da 2 içerisinde eğer attıgınız bilgiler yeterliyse onlar size geri dönüş olarak hesap adınızı ve tek kullanımlık bir şifre verecek. Sonra şifrenizi değiştiriceksiniz ama PC'ye bulaşan virüs hesabınızı gene çalabilir bu yüzden PC'den Steam hesabınıza giriş yapmayın.(arkadaşımın hesabıda çalınmışdı bu sayede kurtardık.)

Hocam şu an inanılmaz uğraşlar içerisindeyim. PC'ye almadığım önlem kalmadı hala da almaya devam ediyorum. Şu Gmail hesaplarının bir iki tanesini birleştireceğim tek mail kullanacağım ama bazı şeyleri unuturum geçirmeyi diye yapamıyorum onu da. Bilgisayarın son durumunu aşağıya bırakıyorum büyük ihtimalle yine format atacağım ama hayırlısı.

Yalnız hesabın çalındığını ilk başta anlamadım bile ben altta Epic Games üzerinden aldığım GTA 5'i oynuyordum arkadaşlarımla görev sonrası oyunda tek kaldım. Sanırım freeroam seçen bir bendim fark etmedim. Steam'den nerdesiniz diye yazacaktım bağlantı kesildi falan yazıyordu. Steam'e tıkladım orada da şifrenizi lütfen yeniden girin diyor aradan da böyle 1 saat falan geçmiş Allah'tan Epic Discord Origin falan bu hesaplar çalınmamış. Ama işin kötü yanı NFS Heat'e giriş yapabilmek için Steam lazım Origin yetmiyor yani Steam'den aldığım için bağlantı hala bende olsa da o oyunlara Steam'den aldığım için giriş yapamıyorum. Neyse artık bekleyeceğiz dönüşü.

Arkadaşlar yeni güncelleme. Dönüş olmadı ama o sırada Forza Horizon ve DLC satın aldığımda ki dekontları buldum uygulamadan bunları da göndereyim mi?

Dosya Ekleri

• PXL_20220918_133528525.jpg
    PXL_20220918_133528525.jpg
    96,6 KB · Görüntüleme: 30
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı