Steam hesabım çalınıp maili değiştirildi

Asa Mitaka

Kilopat
Daha fazla  
Selam iyi günler, ben öyle bedava paradır falan onun gibi şeylere tıklayan birisi değilim, bilinçli kullanıcıyım ama geçen gün kardeşim bir dosya indirmek isterken virüs indirmiş, ben de internetle olan bağımı kesip Görev Yöneticisi'nden virüsü kapatıp virüs dosyasını ve hangi dosyalara bulaştıysa virüs programı aracılığıyla sildim, birkaç gün sonra eski Steam hesabıma bir girip bakayım dediğimde o hesabımın çalındığını gördüm, o hesaba bağlı mailime baktığımda mailim sapasağlam duruyor, maile şifre değiştirme isteği gelmiş mi diye baktım, yok gelmemiş ama bu hırsız hem telefon numaramı hem de mailimi değiştirmiş, bu nasıl mümkün olabilir?

Selam iyi günler, ben öyle bedava paradır falan onun gibi şeylere tıklayan birisi değilim, bilinçli kullanıcıyım ama geçen gün kardeşim bir dosya indirmek isterken virüs indirmiş, ben de internetle olan bağımı kesip Görev Yöneticisi'nden virüsü kapatıp virüs dosyasını ve hangi dosyalara bulaştıysa virüs programı aracılığıyla sildim, birkaç gün sonra eski Steam hesabıma bir girip bakayım dediğimde o hesabımın çalındığını gördüm, o hesaba bağlı mailime baktığımda mailim sapasağlam duruyor, maile şifre değiştirme isteği gelmiş mi diye baktım, yok gelmemiş ama bu hırsız hem telefon numaramı hem de mailimi değiştirmiş, bu nasıl mümkün olabilir?

Sanırım değiştirdiği e-posta ve telefona kod gidiyor.

Hangi antivirus yazılımı kullanıyorsunuz kardeşin dosyayı indirdiği zaman antivirus neden silmemiş?

Başta Windows Defender'i kullanıyordum sonradan avasta geçtim, neden Defender silmedi bilmiyorum kardeşim izin vermiş olabilir.

Hem izin vermiş olabilir hem Avast vs bu tür programlar kötü ya ESET kullan ya da Kaspersky doğduğumdan beri ESET kullanıyorum bir kere bile hacklenmedim hesabım çalınmadı o kadar hesaplarımın olmasın rağmen.

Benim bildiğim Steam'de telefonunuz ve epostanız kayıtlı ise
Bilgi değişimi için telefona gönderilen SMS kodu olması gerekiyor. SMS onayı olmadan nasıl değişti?

Mailinize girip değiştirmiştir sonrada o mailleri silmiştir.

Mailime giriş yapabilmesi için telefonuma gelen kodu öğrenmesi lazım ama
Benim bildiğim Steam'de telefonunuz ve epostanız kayıtlı ise
Bilgi değişimi için telefona gönderilen SMS kodu olması gerekiyor. SMS onayı olmadan nasıl değişti.

Ben de ona şaşırdım ya, mailime giriş yapabilmesi için de telefonuma giriş yapabilmesi lazım, acaba şifreyi ben mi yanlış girdim diye baktım adam telefon numaramı da değiştirmiş mailini de profilimi de.

Mailime giriş yapabilmesi için telefonuma gelen kodu öğrenmesi lazım ama.

Ben de ona şaşırdım ya, mailime giriş yapabilmesi için de telefonuma giriş yapabilmesi lazım, acaba şifreyi ben mi yanlış girdim diye baktım adam telefon numaramı da değiştirmiş mailini de profilimi de.

Neyse dostum bunun analizini yapamayız bence biz burada. Sen direk kurtarma aşamalarına başla. Steam destek ile iletişime geçip hesabın ilk sahibi olduğunu kanıtlarsan 24-48 saat içerisinde hesabını kurtarabilirsin.

Geri
Yukarı