Steam hesabım ve CS:GO envanterim çalındı

Çok eskiden çalınan itemleri Steam iade ediyordu ama artık öyle bir durum yok geçmiş olsun çalacak insan varsada sizin paranızı çalar :) bu mantıkta olursanız daha çok dolandırılırsınız Steam ile iletişime geçip hesabınızı geri alabilirsiniz.

Lanet olsun adamım Steam Guard ve iki aşamalı doğrulamayı neden etkinleştirmiyorsunuz?
Steam guard aktif durumdaydı adamım
Steam Guard kurmadıysan hiçbir anlamı yok. Kendi yanlışın. Çalan zeki ise guard kullanır.
Steam guard aktif durumdaydı. Bana hiç bir onay vs gelmeden kendi numarasıyla değiştirmiş
Steam hesabınızı nasıl çaldırdınız acaba? Skin sitelerine falan mi giriş yaptınız? Steam Destek ile iletişime geçin. Hesabınızı kimin çaldığını bilmeden nasıl o hesabı "hack"lemeyi düşünüyorsunuz acaba? Bu bir çözüm yolu değil.
Geçmiş olsun.
Steam destek ile iletişime geçip hesabımı aldım. Takas geçmişimde adamın profili görünüyor kardeşim. Adam girip steam guardımın mobil,mail doğrulamasını değiştirmiş. Kendi telefon,mobil bilgilerini girmiş. Bana da herhangi bir onaylama vs gelmedi anladın?
Skin satma, kasa açma vb. işlemler yapan sitelere mi kayıt oldunuz Steam hesabınız ile? Skinlerin geri geleceğini zannetmiyorum ama Steam Destek'ten yardım alıp hesabınızı kurtarabilirsiniz.
Evet ama bilindik 2 site. csgo.net ve topskin. İlk defa da girmedim baya uzun süredir kullanıyorum.
İllegal işlerle uğraşmayın, gidip bir su için.

Bu arada telefon numarası kolay kolay değiştirilmiyor. Önce eski telefona kod geliyor ardından yeni numaraya. Büyük ihtimalle ya ortağınız vardı, ya da 3. parti sitelerin attığı linkle hesabınız boşaltıldı. Geçmiş olsun.
Yok kardeşim illegal iş vs bilip bilmeden konuşmayın. Yardımcı olun diye başlık açtık her biriniz boş boş sallıyor. Girdiğim siteler yayıncıların da girdiği siteler. Herhangi bir ortağım vs yok. Şifrem çok karışık benim bile ezberimde değil gizli bir dosyada. Telefonuma da herhangi bir doğrulama kodu vs gelmedi şak diye gitti hesap. Sözde steam guar korumasında. İnşallah başına gelmez kardeş ne diyim.
Steam Guard'ın önemi..
Steam guard'ım aktifti canım kardeşim. Adam mail ve telefonu değişti ve bana onaylama vs gelmedi anladın? Bir faydalı yorum yok ne işe yararsınız ki. Yardım diye konu açtık gelen geçen bir laf sokma davasında. İnşallah başınıza gelmez böyle bir durum.

Son düzenleme:
Skinlerimi çalan hesabı çalmam lazım tek çözüm bu gibi geliyor bana.
Bak burada ne yazmışsın. Bu isteğin illegaldir.

Gelip buradan yardım istemişsin hesap için. Sana Steam'in bile zar zor yardım edeceği şu durumda ortada hiçbir ayrıntın yokken bizler nasıl yardım edebiliriz aydınlatsana bizi? En fazla nasıl bir yol izleyebileceğini anlatırız tecrübe edinmiş olan var ise. Sistemde sorun varsa donanım bilgileri istenir sorunu yaşayan kişiden. Peki senden neyini isteyebiliriz elimize geçecek olan her bilgin senin için tehdit içerirken?

Ha madem paran var, gir karanlık yerlere, tut sana yardım edebilecek adamı, sonra bir de o dolandırsın gel bize patla yine.

Sana diyoruz ki telefon numarası kolay kolay değiştirilmiyor anladın mı? Yeni numarayı kayıt ettirebilmen için eski numaraya gelen kodla onay vermen gerekiyor. Ardından yeni numarayı kayıt ettiriyorsun. Ha eğer adamın elinde senin kurtarma kodun mevcutsa bunu yapabilir. Bu kodu da ele geçirebilmesi için Steam Guard'a erişebilmesi gerek. Steam Guard'a da erişebilmesi için senin numaranı hesaptan kaldırıp kendi numarasını eklemesi gerek ki paragrafın başında da anlattığım gibi. Senin telefonuna gelecek olan kodla ancak bu işlemi yapabilir.

Bak burada ne yazmışsın. Bu isteğin illegaldir.

Gelip buradan yardım istemişsin hesap için. Sana Steam'in bile zar zor yardım edeceği şu durumda ortada hiçbir ayrıntın yokken bizler nasıl yardım edebiliriz aydınlatsana bizi? En fazla nasıl bir yol izleyebileceğini anlatırız tecrübe edinmiş olan var ise. Sistemde sorun varsa donanım bilgileri istenir sorunu yaşayan kişiden. Peki senden neyini isteyebiliriz elimize geçecek olan her bilgin senin için tehdit içerirken?

Ha madem paran var, gir karanlık yerlere, tut sana yardım edebilecek adamı, sonra bir de o dolandırsın gel bize patla yine.

Sana diyoruz ki telefon numarası kolay kolay değiştirilmiyor anladın mı? Yeni numarayı kayıt ettirebilmen için eski numaraya gelen kodla onay vermen gerekiyor. Ardından yeni numarayı kayıt ettiriyorsun. Ha eğer adamın elinde senin kurtarma kodun mevcutsa bunu yapabilir. Bu kodu da ele geçirebilmesi için Steam Guard'a erişebilmesi gerek. Steam Guard'a da erişebilmesi için senin numaranı hesaptan kaldırıp kendi numarasını eklemesi gerek ki paragrafın başında da anlattığım gibi. Senin telefonuna gelecek olan kodla ancak bu işlemi yapabilir.
Başıma illegal bir iş geliyor ve legal yolla çözemiyorum. Sen olsan ne düşünürdün? Oturup su içmek içini rahatlatmaz be. Kurtarma kodu vs hiç bir şey adamda olamaz. Ben pcde bir yere kaydettim ve hiç bir yere girmedim. Adam en fazla benim şifrem ulaşmıştır. Kurtarma kodu vs gelmeden de telefon,mail değişmiş adam nasıl yaptıysa. Yaptığım yanlış bir şey, girdiğim yanlış bir site olmadı. Girip siteye para yatırıp kasa açıyorum ve girdiğim siteler de belirttiğim çok bilinen 2 site. Ortada emek ,para olunca bir de şerefsizin yaptığı hırsızlık insan her türlü şeyi düşünüyor yani. İnşallah başına gelmez ne diyim.

Başıma illegal bir iş geliyor ve legal yolla çözemiyorum. Sen olsan ne düşünürdün? Oturup su içmek içini rahatlatmaz be. Kurtarma kodu vs hiç bir şey adamda olamaz. Ben pcde bir yere kaydettim ve hiç bir yere girmedim. Adam en fazla benim şifrem ulaşmıştır. Kurtarma kodu vs gelmeden de telefon,mail değişmiş adam nasıl yaptıysa. Yaptığım yanlış bir şey, girdiğim yanlış bir site olmadı. Girip siteye para yatırıp kasa açıyorum ve girdiğim siteler de belirttiğim çok bilinen 2 site. Ortada emek ,para olunca bir de şerefsizin yaptığı hırsızlık insan her türlü şeyi düşünüyor yani. İnşallah başına gelmez ne diyim.
Çalan kişi Türkiye'de ise dava aç derim.

Kardeşim o, bu, şu olmadan, gelmeden, etmeden olmuş diyorsun ya ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Gözden kaçırmış olduğun illaki bir şey vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı