Steam hesabıma giriş yapan IP adresleri

Lacosme

Hectopat
Dün gece 5.44'de hesabıma giriş yapılıp 100TL civarında eşyamı takas yoluyla kendi hesabına aktarmış. Steam Guard aktif telefonuma bağlı bilgisayarımda virüs olmadığına eminim. Steam'a ticket attım olumsuz cevap gelirse savcılığa kadar gitmek istiyorum. Hesabıma giren IP adresini nasıl bulabilirim?

Hocam konu dışı ama sizin söylediğiniz yere girdim 6 Eylülden beri Steam Hesabıma Ankara'dan giriş yapan birileri varmış. Ruhum bile duymadı Steam Guard aktif mail'de gelmedi. 1 Eylül'de Adana'dan giriş yapmışlar. 5-11 Ağustos arasında tekrardan Ankara'dan giriş yapılmış. Ne yapmam gerekir? Hiç bir belirti falan da yok gibi.

Steam Destek yardımcı olacaktır bence. Türkiye'de yaşıyorsunuz Rusya'dan girme ihtimaliniz yok yani.
Umarım eşyalarımı geri alırım. Rusya'dan yaklaşık 50 tane giriş yapılmış 24 saat içinde.
Savcılık böyle bir şey için kılını bile kıpırdatmayacaktır. O işi unutun şimdiden.

Sizin tarafınızdan bir açık verilmediği sürece hesabınıza girip öğeleri aktarmak mümkün değil.
Türk birisi olsa belki bişey çıkar ama Rusya'dan çok umudum yok. Yine de bilişim suçlarına gidip danışıcam.

Csgo envanteri ise çalınan itemler muhtemelen Cs oynarken rakip veya takımından biri gözünü kestirip çatmıştır başına. Rusya olduğu için 100tl lik envanter yüzünden yurtdışı işlem yapamazlar. Çözmek istiyorsan kendin çözmelisin. Siber karışmaz bu işe.

Türk birisi olsa belki bişey çıkar ama Rusya'dan çok umudum yok. Yine de bilişim suçlarına gidip danışıcam.
Steam Desteğe Rusya'dan birisinin Hesabıma girdiğini, Onun giriş saati ile itemimin çalınma saatinin uyumlu olduğunu söyle. Gereği yapılır diye düşünüyorum. O kadar uğraşmaya gerek olmayabilir bence.

Hocam konu dışı ama sizin söylediğiniz yere girdim 6 Eylül'den beri Steam hesabıma Ankara'dan giriş yapan birileri varmış. Ruhum bile duymadı Steam Guard aktif Mail'de gelmedi. 1 Eylül'de Adana'dan giriş yapmışlar. 5-11 Ağustos arasında tekrardan Ankara'dan giriş yapılmış. Ne yapmam gerekir? Hiçbir belirti falan da yok gibi.

Modem ile alakalı oluşan bir problemden dolayı özellikle oturduğunuz yere yakın lokasyonları gösterebilir bunda bir problem yok. Asıl sıkıntılı kısım yurt dışı girişleri.

Tek yapabileceğiniz şey Steam Destek'e yazmak, onun haricinde savcılığa gitmek gibi boş şeylerle uğraşmayın. Sadece zamanınızı boşa harcarsınız.

Steam Desteğe Rusya'dan birisinin Hesabıma girdiğini, Onun giriş saati ile itemimin çalınma saatinin uyumlu olduğunu söyle. Gereği yapılır diye düşünüyorum. O kadar uğraşmaya gerek olmayabilir bence.
Ticketimi bu şekilde attım zaten ama nereden giriş yaptığını bilmediğim için bu konuyu açtım. Şimdi güncelledim. Umarım yardımcı olurlar.

@Texrtwind

Emin konuşuyorum, çünkü böyle bir açık mevcut olsaydı sadece birkaç kişiyi değil, binlerce kulkanıcıyı etkilerdi.

Steam tarafından bir açık bulunsaydı şu an hesabında binlerce dolar item olan kişilerin hesabı boşaltılırdı.
Açıksız sistem yoktur. Ayrıca belki çalan kişi belli etmek istemiyor. Bütün kullanıcıların hesabını boşaltsa Steam anlamacak mı? Çaktırmadan yavaş yavaş eritir. Mantıklısı da budur. Neden video olarak veya halka açık paylaşılan hileler daha çabuk fix yiyor? Tamam bu olasılık çok az ama imkansız değil.

Nasıl oluyor da bu kadar emin konuşabiliyorsunuz? Sanki steam "Açığı olmayan kozmik" sistem falan. Kıytırık bişey işte neden olmasın?
Ya bunlar ha bire mesaj atan Kasa açma sitelerinden biri falan olmasın? Yanlışlıkla bilgi falan verdiyseniz? Yada almış da olabilirler. Rusya olduğuna göre ya kasa açma sitesi ya VPN. Bi terslik var gibi.
Eğer bir açık olsa bu arkadaşın hesabını değil, en "zengin" Steam hesabının profilini çalarlar. Arkadaş hesabını kendisi kaptırmış fakat nerede kaptırdığını hatırlamıyor.
Açıksız sistem yoktur. Ayrıca belki çalan kişi belli etmek istemiyor. Bütün kullanıcıların hesabını boşaltsa Steam anlamacak mı? Çaktırmadan yavaş yavaş eritir. Mantıklısı da budur. Neden video olarak veya halka açık paylaşılan hileler daha çabuk fix yiyor? Tamam bu olasılık çok az ama imkansız değil.
Komik bir iddiada bulunuyorsunuz.

Eğer bir açık olsa bu arkadaşın hesabını değil, en "zengin" Steam hesabının profilini çalarlar. Arkadaş hesabını kendisi kaptırmış fakat nerede kaptırdığını hatırlamıyor.
Dediğim gibi gidip Gabenin hesabını mı çalsın kendi kendini teslim eder. Ben "Olasılık" olarak söyledim. Rahatsız olduğum "Açık bulunamaz, açıksızdır" havası vardı mesajda onu belirttim.

Geri
Yukarı