Steam hesabımı çalan kişi geri alabilir mi?

Steam guard ve e-posta size aitse tekrar çalamaz. Rahat olun. Eğer bir girişimi olursa Gurad dan ve e-posta dan mesaj gelir.

Ayda 1-2 defa şifrenizi değiştirin. Onun dışında Steam hesabınızı bağladığınız e postanın 2 faktörlü doğrulamasını açın.

Şunları yaparsanız çalınması çok zor hale gelir ve çalındığında muhakkak geri alırsınız.

Hesap kurtarma kodunu iyi bir yere kaydedin. Bu size direkt olarak geri alma şansı tanır.
Çalınmayı zorlaştırmak için iki adımlı doğrulama şart. Bunda da e-mail ile yetkilendirilmiş mobil cihaz arasında ciddi fark var. Bazı durumlarda (keylogger ve bazı saldırgan sitelerin çerezleri okuması sonucunda) Steam ve e-mail hesabı birlikte çalınıyor. O sebeple mobil yetkilendirici daha iyi.
Muhakkak geçmiş satın alımlardan makbuz ve üçüncü taraf lisanı olan oyun varsa CD-key saklayın. Şu aşamadan sonra bir daha satın alım yaparsanız muhakkak işlem sonrası makbuzu yazdırma seçeneğine tıklayıp PDF olarak kaydedin.

Bu işlemlerden sonra, mobil yetkilendiriciniz var, kayıtlı telefon numarasına ve e-mail adresine erişiminiz var, geçmiş işlemlere ait kanıt var, kurtarma kodunuz var olmuş olacak. Oldukça iyi bir güvenlik. Stres diye bir şey kalmaz.

Merhabalar, yaklaşık 2 3 ay önce Steam hesabım çalındı. Hemen desteğe yazıp ertesi gün geri aldım. O zamandan beri doğru dürüst uyuyamıyorum. Ya gene çalarsa diye stresli oluyorum. Aynı adam bir şekilde gene hesabı alabilir mi?

Hocam uykunuzdan değerli mi telefonunuza guard ı kurun şifrenizi değiştirin rahat rahat uyuyun. Çalınırsa da çalınsın. Yeter da 3 ay takmak çalınmasından daha kötü.

Hocam şu drop siteleri olur ya Steam hesabı falan giriyorsun ücretsiz skin falan veriyor. Mümkünse bu tür sitelere giriş yapmayın. Her ne olursa olsun Steam dışında başka bir yere yazmayın. Ek olarak farklı hesaplarınızın şifresi Steam hesabınzdaki şifre ile benzerlik göstermemesine dikkat edin.

Şunları yaparsanız çalınması çok zor hale gelir ve çalındığında muhakkak geri alırsınız.

Hesap kurtarma kodunu iyi bir yere kaydedin. Bu size direkt olarak geri alma şansı tanır.
Çalınmayı zorlaştırmak için iki adımlı doğrulama şart. Bunda da e-mail ile yetkilendirilmiş mobil cihaz arasında ciddi fark var. Bazı durumlarda (keylogger ve bazı saldırgan sitelerin çerezleri okuması sonucunda) Steam ve e-mail hesabı birlikte çalınıyor. O sebeple mobil yetkilendirici daha iyi.
Muhakkak geçmiş satın alımlardan makbuz ve üçüncü taraf lisanı olan oyun varsa CD-Key saklayın. Şu aşamadan sonra bir daha satın alım yaparsanız muhakkak işlem sonrası makbuzu yazdırma seçeneğine tıklayıp PDF olarak kaydedin.

Bu işlemlerden sonra, mobil yetkilendiriciniz var, kayıtlı telefon numarasına ve e-mail adresine erişiminiz var, geçmiş işlemlere ait kanıt var, kurtarma kodunuz var olmuş olacak. Oldukça iyi bir güvenlik. Stres diye bir şey kalmaz.

Faturaların ssini aldım Steam Guard kurtarma kodu 2 adimli dogrulamalar sadece bunlar yeter mi?
Hocam şu drop siteleri olur ya Steam hesabı falan giriyorsun ücretsiz skin falan veriyor. Mümkünse bu tür sitelere giriş yapmayın. Her ne olursa olsun Steam dışında başka bir yere yazmayın. Ek olarak farklı hesaplarınızın şifresi Steam hesabınzdaki şifre ile benzerlik göstermemesine dikkat edin.

Onlari biliyorum ya.

Faturaların ssini aldım Steam Guard kurtarma kodu 2 adimli dogrulamalar sadece bunlar yeter mi?

Hocam şu drop siteleri olur ya Steam hesabı falan giriyorsun ücretsiz skin falan veriyor. Mümkünse bu tür sitelere giriş yapmayın. Her ne olursa olsun Steam dışında başka bir yere yazmayın. Ek olarak farklı hesaplarınızın şifresi Steam hesabınzdaki şifre ile benzerlik göstermemesine dikkat edin. +

Geri
Yukarı