Steam hesabımın ismi ve profili değişti

Zarem

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Az önce Steam hesabıma girdim. Profilim ve ismim değiştirilmiş.
İsmimde: Steam trade / banned yazıyor.
Profil fotoğrafımda ban fotosu var.

Profilimdeki "hakkımda" kısmında da bu yazıyor:
"Account alert.
this account has violated the Steam Terms of Service Agreement. this account has been flagged by Steam Support for violations of the terms of service agreement. Purchasing, gifting, trading, buying and selling items on the community market, and CD-Key activation will be disabled. Account functionality will be limited. Ban are permanent, non-negotiable and cannot be removed by Steam Support.
In order to prevent losing valuables skins, we allow you to send them to additional account or to friend within 12 hours."

Amacım bunun gerçekten bir Steam tarafından yapılmış bir şey mi yoksa hesabımdaki Steam öğelerini çalmak için yapılmış bir hack mi olduğunu öğrenmek.
Ve eğer bir dolandırıcılık girişimiyse de forumumuzdaki diğer arkadaşları da bilinçlendirmek.

Ben Steam'in böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Bence dolandırıcı sitelerin işidir. Çünkü ban yememi gerektirecek herhangi bir eylemde bulunmadım.
Konu hakkında bilgisi olan, bu durumu daha önce yaşamış arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

İyi forumlar...

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    23,7 KB · Görüntüleme: 288
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,
Az önce Steam hesabıma girdim. Profilim ve ismim değiştirilmiş.
İsmimde: Steam trade / banned yazıyor.
Profil fotoğrafımda ban fotosu var.

Profilimdeki "hakkımda" kısmında da bu yazıyor:
"Account alert.
this account has violated the Steam Terms of Service Agreement. this account has been flagged by Steam Support for violations of the terms of service agreement. Purchasing, gifting, trading, buying and selling items on the community market, and CD-Key activation will be disabled. Account functionality will be limited. Ban are permanent, non-negotiable and cannot be removed by Steam Support.
In order to prevent losing valuables skins, we allow you to send them to additional account or to friend within 12 hours."

Amacım bunun gerçekten bir Steam tarafından yapılmış bir şey mi yoksa hesabımdaki Steam öğelerini çalmak için yapılmış bir hack mi olduğunu öğrenmek.
Ve eğer bir dolandırıcılık girişimiyse de forumumuzdaki diğer arkadaşları da bilinçlendirmek.

Ben Steam'in böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Bence dolandırıcı sitelerin işidir. Çünkü ban yememi gerektirecek herhangi bir eylemde bulunmadım.
Konu hakkında bilgisi olan, bu durumu daha önce yaşamış arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

İyi forumlar...
Hesabınız başka birinin eline geçmiş. Hesabınızın yasaklandığı falan yok. Şifrenizi ve diğer güvenlik bilgilerinizi değiştirin.

Steam işine benzemiyor pek. Tavsiyem mobil uygulama kullanıyorsanız her yerden çıkış yaptırmanız ve sonrasında da parolanızı değiştirmeniz olacaktır.

Hesabınız yasaklansa direkt olarak banlı gözükürdü. Steam böyle bir şey yapmaz. Steam destek ile iletişime geçip hesabınızı güvene alın ondan sonra Steam Guard kullanın. Şifrenizi ve e-posta adresinizi de değiştirirseniz sıkıntı kalmayacaktır.

Sakın hesabınızdaki eşyaları başka birine takas yapmaya çalışmayın, hesabınızın banlandığı falan yok. Steam APİ key dolandırıcılığı. Derhalen şifreyi ve mümkünse e-postayı değiştirin. Takas yapmaya çalışırsanız eşyalarınız başka birine gider.

12 saatte ardaşlarına veya yedek hesapına skinleri göndermene izin veriyoruz yazıyor anladığım kadarıyla.Bir arkadaşınız sizi trollüyor gibi geldi yada başka birisi.Steamde takas banı yiyince "VAC" ban yemiş gibi kırmızı yazı oluyor gibi hatırlıyorum.Kısacası bu gerçek değil.Sifrenizi değiştirin

Çoğu arkadaşım bunu yaşadı, genelde güvenilir olmayan sitelere steam ile giriş yapınca oluyor. Direk profil fotoğrafınızı değiştirip hesap özetini silerseniz düzelecektir. Ayrıca Steam ID'nizi de sıfırlayın. Hesabınız bu durumda iken trade yapmayın birkaç konuda dolandırılanlar gördüm.

Çoğu arkadaşım bunu yaşadı, genelde güvenilir olmayan sitelere steam ile giriş yapınca oluyor. Direk profil fotoğrafınızı değiştirip hesap özetini silerseniz düzelecektir. Ayrıca Steam ID'nizi de sıfırlayın. Hesabınız bu durumda iken trade yapmayın birkaç konuda dolandırılanlar gördüm.
Hesap özetini nasıl silebilirim?

Geri
Yukarı