Steam Steam hesabımın mail adresi değişmiş

yagizvsx

Centipat
Daha fazla  
Dun aksam girdiğim Steam hesabı sabah açtığımda giriş ekranıyla karşılaştım. Tamam dedim şifreleri denedim olmadı sonra gittim maile bakayım dedim mailde de bildirim yok. En sonda şifremi unuttum kısmına baktım benim mail b ile başlayan bir mailde ama benim mail y ile başlıyor anlamadım olayı. Şimdi de ticket açtım gerekirse kredi kartı bilgilerini de yazarım Steam'e. Maile bilgi gelmeden şifrem ve mailim değişmiş. Olayın sebebi ne olabilir acaba?

kanka maili falan aldımda epic gameside hacklemeyi denemiş adam onuda aldım epic gameste canlı destek vardı şu steamde hesaba giremiyorum ama bir tane ticket açtımda steam hesabıma erişimim yok rus adam ne yaptıysa işte desteğe yazdım yanıt bekliyom maildede zaten telefona bildirim geliyo açmak için 2li doğrulamaya aldım steami geri alıncada 2li doğrulama yapıcam telefonuma
Mail şifreni değiş. İki adımlı doğrulama aç. Sonra Steam'de de aynı şeyi yap.

Üçüncü parti site vakası gibi geldi bana. Hesabınızla bu tür sitelere giriş yaptınız mı?
kanka yani nerden bakabiliyoruz buna cs go icin skin icin falan 1 siteye girmiştim oda keydroptu sanırım bakayım orası viruslumu onun dısında baska biseye bağlı değil benim steam hesabı 600 tl yatırmıştım umarım geri alırım

ha buarada mailleri buldum ama şifremi değiştiremiyorum yani adam mailimde olmadan şifreleri falan değiştirmiş anlamadım olayı valla desteğe yazarak duzeltmeyi denicem beni nerden buldular anlamadım

Maile bilgi gelmeden

Bu dediğiniz genelde üçüncü parti sitelere giriş yaparken hesap bilgilerini kaptırınca meydana geliyor. Eğer hesap bilgilerinizi Steam Guard ile birlikte kaptırırsanız, size herhangi bir bilgilendirme yapılmadan tüm hesap bilgileriniz değiştirilir. Ruhunuz bile duymaz. Ta ki hesaba giriş yapmaya çalışana kadar.

Sizin yapacağınız ilk şey Steam Destek ile iletişime geçip hesabı geri almak. Bu işlemden sonra aşağıda belirttiklerimi eksiksiz bir şekilde uygulayın.

1) Malwarebytes indirip sisteminizi taratın. Bununla da yetinmeyip sisteminizi güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmalısınız.
2) Login Buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) Güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin.
4) Generate Hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community Steam API (varsa) anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Özellikle API anahtarını ve yetki verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Bunlar genelde CS: GO oynayan kişilerin başına geliyor. Skin sitelerinden uzak durmanızda fayda var.

Geri
Yukarı