Steam hesabında habersiz 400 TL'lik harcama oldu

@Ravice kart otomatik kaydedilmişse sorun olur. Mesela EA Play üyeliğine kaydolmuştum. İptal etmeyi unutunca birkaç ay karttan çekmiş.

Hesabı aldıktan sonra iş çok basit oluyor. Kart kaydedilmişse de oyun satın alırken, eşya satın alırken direkt kartla öde seçeneği çıkıyor. Mesela oyun aldığımda direkt karttan çekiyor bende.

Peki ya şimdi herhangi bir önlem alabilir miyim?
bu linke gittiğinizde oluşturulmuş bir api key varsa kaldırabilirsiniz.

@Ravice kart otomatik kaydedilmişse sorun olur. Mesela EA Play üyeliğine kaydolmuştum. İptal etmeyi unutunca birkaç ay karttan çekmiş.

Hesabı aldıktan sonra iş çok basit oluyor. Kart kaydedilmişse de oyun satın alırken, eşya satın alırken direkt kartla öde seçeneği çıkıyor. Mesela oyun aldığımda direkt karttan çekiyor bende.
Dediğin doğru dostum ancak herhangi bir siteye hesabını bağladığında kayıtlı kart bilgilerine erişme gibi bir izini olmuyor, dediğim gibi hesabın çalınması gerekiyor.

bu linke gittiğinizde oluşturulmuş bir api key varsa kaldırabilirsiniz.

Dediğin doğru dostum ancak herhangi bir siteye hesabını bağladığında kayıtlı kart bilgilerine erişme gibi bir izini olmuyor, dediğim gibi hesabın çalınması gerekiyor.
Aynen, kart bilgilerine erişemiyor ancak satın alırken sorun çıkmaz. O yüzden de tedbirli davranmak lâzım.

Peki ya şimdi herhangi bir önlem alabilir miyim?

Steam Guard ve 2 adımlı doğrulamayı aç ayarlardan güvenlik bölümünde aile görünümü diye bir seçenek var onu açarak 4 haneli bir şifre oluştur ve bu şifreyi kimseye verme inan hesabın şu an daha güvende.

Eğer hesap ile alakalı önlemden bahsediyorsanız, API anahtarı sayfasında eğer varsa anahtarı iptal etmek, şifrenizi değiştirmek, e-posta adresinizin güvenliğinden emin olmak, en önemlisi Steam Guard kurmak olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı