Steam hesabını çalan kişi nasıl tespit edilir?

Ninj4hakan

Centipat
Daha fazla  
Dün gece saatlerinde arkadaşın birden e-posta adresileri değiştirildi yani çalındı, çalan kişi birden Discord üzerinden şifresini değiştirip sunuclarını sildi ve beni engelledi işte o onda hesaplara erişimi olmayan arkadaşım bana telefondan hesaplarına erişimi olmadığını söyledi, birkaç işlem sonrasında 2 Gmail adresini de almayı başardık hemen ardından çoğu yerde şifre değişikliği yapıldığını öğrendik, bu sabah arkadaş Steam hesabına giremeyince onunda hesap değişikliği yapıldığını öğrendik ve öğlen saatlerinde destek ekibi sağ olsun geri almayı başardık, hesap hareketlerinde Frankfurt/Almanya gözüküyordu ayrıyeten Gmail hesap hareketleride frankfurt/almanyayı işaret ediyor ama bu konumun VPN ile saptandığına hiç şüphe yok, şimdi asıl soru ben bu yaramaz çocuğu nasıl bulabilirim? Nereden bulabilirim?

Nasıl çalındığı hakkında konusuna gelirsek.

Arkadaş FL Studio için korsan bir yazılım yani plugin indirmek istemiş, bu olaylar başına geldikten sonra anti virüs programı ile tarama yapınca anladı ki plugin o Kadar'da masum değilmiş, ayrıyeten benim şüphem arkadaş yemek sepeti adlı bir uygulamayı kullanıyordu orada bazı bilgileri mevcuttu, kısa süre önce okuduğum bir yazıda yemek sepeti adlı uygulamanın çoğu kullanıcıya ait bilgiler bazı kötü niyetli insanların eline düştüğünü ve bunları kara market adlı bazı forum ve web sitelerinde satışa sunulduğunu yazıyordu, ben yemek sepeti adlı uygulamadan biraz şüpheliyim lakin öyle olmayabilir de, biri beni bilgilendirirse çok sevinirm.

Son düzenleme:
Üst derece iz sürme bilgin yoksa bulacağını sanmıyorum. Hesaplar üzerinden gerçek hesabıyla bir etkileşim yaptıysa oradaki açığı değerlendirerek iz sürebilirsin. Polise gitsen de uğraşmazlar şansını dene istersen.

Dün gece saatlerinde arkadaşın birden e-posta adresileri değiştirildi yani çalındı, çalan kişi birden Discord üzerinden şifresini değiştirip sunuclarını sildi ve beni engelledi işte o onda hesaplara erişimi olmayan arkadaşım bana telefondan hesaplarına erişimi olmadığını söyledi, birkaç işlem sonrasında 2 Gmail adresini de almayı başardık hemen ardından çoğu yerde şifre değişikliği yapıldığını öğrendik. Bu sabah arkadaş Steam hesabına giremeyince onunda hesap değişikliği yapıldığını öğrendik ve öğlen saatlerinde destek ekibi sağ olsun geri almayı başardık. Hesap hareketlerinde Frankfurt/Almanya gözüküyordu ayrıyeten Gmail hesap hareketleri de Frankfurt/Almanya'yı işaret ediyor ama bu konumun VPN ile saptandığına hiç şüphe yok. Şimdi asıl soru ben bu yaramaz çocuğu nasıl bulabilirim? Nereden bulabilirim?

Kanka bilmiyorum ama bütün hesaplarına bir dahakine çift doğrulama kursun.

Üst derece iz sürme bilgin yoksa bulacağını sanmıyorum. Hesaplar üzerinden gerçek hesabıyla bir etkileşim yaptıysa oradaki açığı değerlendirerek iz sürebilirsin. Polise gitsen de uğraşmazlar şansını dene istersen.

Düzeltme gerçekleştirdim alt kısım hakkında bir bilginiz varsa ve bilgilendiriseniz çok sevinirim.
Kanka bilmiyorum ama bütün hesaplarına bir dahakine çift doğrulama kursun.
Düzeltme gerçekleştirdim alt kısım hakkında bir bilginiz varsa ve bilgilendiriseniz çok sevinirim.

Hesabınızın kayıtlı olduğu e postanıza bakarsanız şifreniz değişti olarak ve alta IP adresi ve konumu yazıyor ama e postaya erişme şansınız var mı bilmiyorum genel de yurt dışın da ve VPN ile yapıyorlar ben canlı olarak bulmuştum hesabımı geri aldım ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı