Steam hesabının çalınması durumunda nelere ihtiyaç var?

Abdurrahman53

Femtopat
Selamun aleyküm arkadaşlar.

Evet sorunum şudur. Ben yaklaşık 2 ay önce bir Steam hesabı aldim CS:GO için aldığım kişi bana bunun ilk mailli hesap olduğunu söyledi ama ben ilk başta inanmadım her neyse hesabı şu an kullanmaktayim, hesapta hiçbir ödeme yoktur hatta ve hatta ödeme geçmişi bomboş arkadas. Eklemek için 5 dolar yükleme yapmam lazımdı ve bunu ilk ben yaptım.
Demek istediğim şudur: Bu adam bu hesabı tekrar geri alabilir mi? İlk mail eger ondaysa ama Steam destek kart son 4 hanesi sorduğunda ne yapacak veya ilk mail vermesiyle hesap ona verilir mi? Yoksa bende mi kalır? Tüm bilgiler Steam Guard vs her şey bende verdiği mail de benim üzerimde. Beni bir aydınlatır mısınız? Ona göre alım satım yapacaktım oyun için.

Guardın sizde olması iyi bir durum çok fazla sıkıntı yaşamayacağınızı hesabınıza biri girmesi durumunda bilgilendirileceğiniz anlamına geliyor ki bu güzel bir şey. Diyelim guardı da geçtiler guard şifrenizi aldılar ve girdiler. E postanızın şifresini değiştirebilme durumu var eğer bağlı başka bir mail veya telefon var ise. Ama ben guard sayesinde sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Eğer e postanızda bağlı olan telefon Vb. ayarlayabilirseniz ayarlamaya çalışın öbür türlü memleket dolandırıcı, fırsatçı dolu kurbanlardan biri siz olmayın.

Şimdi, mail hesabı satanın üzerine mi?
Hesap verdiği mail bu diyor bende aldım herseyini değiştim bende mail ya beni kandırdiysa diye düşünüyorum
Guardın sizde olması iyi bir durum çok fazla sıkıntı yaşamayacağınızı hesabınıza biri girmesi durumunda bilgilendirileceğiniz anlamına geliyor ki bu güzel bir şey. Diyelim guardı da geçtiler guard şifrenizi aldılar ve girdiler. E postanızın şifresini değiştirebilme durumu var eğer bağlı başka bir mail veya telefon var ise. Ama ben guard sayesinde sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Eğer e postanızda bağlı olan telefon Vb. ayarlayabilirseniz ayarlamaya çalışın öbür türlü memleket dolandırıcı, fırsatçı dolu kurbanlardan biri siz olmayın.
Mail bende guard bende tel bende ilk kart eklemeden bende ödeme geçmişi yok yani diyorum ya ya bana 2. Mail olarak verdiyse sarmadan önce değişir anlamazsın onu ya ilk mail onda olsa mesela alir mi geri hesabi steM destek e yazarsa

Steam'de hesap alışverişi yapmamalısınız. Evet, hesabın gerçek sahibi istediği zaman hesabı geri alabilir.

Satın aldığınız hesap 15 yıllık olan, 20 liraya satılan Steam hesaplarından sanırım. Bu hesapların içerisinde Half-Life oyunları, CS 1.6 vs. oluyor. Bu oyunların hesapta etkinleştirilmesi için bir kod giriliyor. İşte bu kod, o hesabın sahibinin hesabı geri alma yolu.

Hesabın gerçek sahibi, hesabının çalındığını belirtip hesabın ilk e-maili ile hesabı geri alma başvurusu yapabilir. Zaten kart bilgisi vermesine gerek yok, ben kullanırken para kullanmadım o yüzden kart bilgileri yok diyebilir. Bundan sonra Steam Destek'in tek isteyeceği şey o Half-Life ürünlerini etkinleştirmek için kullanılan kod olacaktır.

Eğer hesabınızı çaldırırsanız, Steam Destek'e istediğiniz kadar ilk e-maili, kart bilgilerini ve faturaları atın; hiçbir işe yaramayacaklardır. Çünkü Steam Destek 15 yıllık olan hesaplarda kesinlikle o kodu istiyor. O kod olmazsa ne kadar bilginiz olursa olsun asla hesabınız geri verilemez.

Üsttekiler direkt arkadaşımın tecrübesidir, 20 liraya aldığı Steam hesabı çalınınca o kodu bilmediğinden hesabı geri alamamıştı.

Steam'de hesap alışverişi yapmamalısınız. Evet, hesabın gerçek sahibi istediği zaman hesabı geri alabilir.

Satın aldığınız hesap 15 yıllık olan, 20 liraya satılan Steam hesaplarından sanırım. Bu hesapların içerisinde Half-Life oyunları, CS 1.6 vs. oluyor. Bu oyunların hesapta etkinleştirilmesi için bir kod giriliyor. İşte bu kod, o hesabın sahibinin hesabı geri alma yolu.

Hesabın gerçek sahibi, hesabının çalındığını belirtip hesabın ilk e-maili ile hesabı geri alma başvurusu yapabilir. Zaten kart bilgisi vermesine gerek yok, ben kullanırken para kullanmadım o yüzden kart bilgileri yok diyebilir. Bundan sonra Steam Destek'in tek isteyeceği şey o Half-Life ürünlerini etkinleştirmek için kullanılan kod olacaktır.

Eğer hesabınızı çaldırırsanız, Steam Destek'e istediğiniz kadar ilk e-maili, kart bilgilerini ve faturaları atın; hiçbir işe yaramayacaklardır. Çünkü Steam destek 15 yıllık olan hesaplarda kesinlikle o kodu istiyor. O kod olmazsa ne kadar bilginiz olursa olsun asla hesabınız geri verilemez.

Üsttekiler direkt arkadaşımın tecrübesidir, 20 liraya aldığı Steam hesabı çalınınca o kodu bilmediğinden hesabı geri alamamıştı.

Hesap 15 yıllık falan değil içerisinde Valve paketi de yok zaten 1 tane oyun var oda CS:GO ve onu da hediye olarak göndermişler.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı