Steam Hesap Kısıtlaması Ucuz Oyun Kodlarıyla Kaldırılabilir mi?

m3rt_7132

Hectopat
Herkeste olduğu gibi benim de hesap kısıtlamam var. Yaz indiriminde galiba 26 Haziran'dan başlayıp 5 Temmuz'a kadar olan indirimde CS:GO (12.50TL) aldım. Kısıtlama olayı bilmediğim için bu sorunun olacağını bilmiyordum oyunu alınca öğrendim ki kısıtlanmış hesaba sahibim. Şimdi ben 2.81$ harcamışım. Asıl sorum şu;
Herhangi bir 5-6 TL'lik ürün kodları alıp hesaba aktarsam kısıtlama geçer mi? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Steam'den satın almadığınız sürece kısıtlama kalkmaz. 5 doları Steam alışverişleri ile doldurmanız gerekiyor. Key aktif edince etkilemiyor maalesef.
Steam'den satın almadığınız sürece kısıtlama kalkmaz. 5 doları Steam alışverişleri ile doldurmanız gerekiyor. Key aktif edince etkilemiyor maalesef.

Çözüm
Yorumlar için teşekkürler anladım. Fakat aklıma şöyle bir şey geldi ve bunlar hakkındada yine sorularım olacak: 1- Bu oyunları iade edersem parası steam cüzdana gelirmi 2- Kodlarla aldığım oyunları iade edip bu parayla tekrar o oyunu alırsam kısıtlama geçer mi?

Yorumlar için teşekkürler anladım. Fakat aklıma şöyle bir şey geldi ve bunlar hakkındada yine sorularım olacak: 1- Bu oyunları iade edersem parası steam cüzdana gelirmi 2- Kodlarla aldığım oyunları iade edip bu parayla tekrar o oyunu alırsam kısıtlama geçer mi?

Kodlarla alınan oyunlar iade edilemiyor demiş yukarıda yazan arkadaş. Bu durumda o oyunu iade edemezsin.

Migrostan 10-20 tl arası kod alabilirsin, parayı steam'e pin ile aktardığında kısıtlama kalkacaktır. Ayrıca aldığın oyunu iade etmek istersen iade sağ üstteki steam bakiyene aktarılır. Bizzat kendim denedim :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı