Steam hesap satın alımından yasaklanmak mümkün mü?

Ciri Riannon

Decapat
Merhabalar, biliyorsuz ki bazı sitelerde hatta kimi Zaman'da Sosyal'de ucuza 2. el oyun hesapları görüyoruz. Fakat Steam'in kullanıcı sözleşmesinde hesap satın almanın yasaklı olduğu yazıyor. Merak ettiğim şey, gerçekten hesap satın alarak Steam'dan yasaklanmak mümkün mü, daha önce böyle bir olay yaşayan oldu mu? Hesap satın almayı önermiyorum bu arada şahsen. Fakat alan memnun, satan memnunsa diyecek söz yok tabii. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Fark edilirse banlanırsınız ama gidip ben bu hesabı satın aldım demediğiniz sürece ban yemezsiniz.

Farkedilirseden kastınız, farklı konumlardan giriş yapılması mı?

Yok hayır farklı konumlardan giriş yasak değil, bahsettiğim şey siz kendiniz Steam desteğe yazarsanız bazen dalgınlığa gelip satın aldığı hesabı ifşalayanlar oluyor yanlışlıkla, ban yersiniz veya Valve hesap satan kişilerin databasesini ele geçirir ve hesap bilgilerini bulursa yine ban yersiniz ama bunlar çok düşük ihtimal kısaca sorun olacağını sanmıyorum.

Yok hayır farklı konumlardan giriş yasak değil, bahsettiğim şey siz kendiniz Steam desteğe yazarsanız bazen dalgınlığa gelip satın aldığı hesabı ifşalayanlar oluyor yanlışlıkla, ban yersiniz veya Valve hesap satan kişilerin databasesini ele geçirir ve hesap bilgilerini bulursa yine ban yersiniz ama bunlar çok düşük ihtimal kısaca sorun olacağını sanmıyorum.
Ben satın alma taraftarı değilim zaten hocam, merak etmiştim sadece. :)

Peki fark edilirsen IP'den vesaire ana hesabı'da banlıyorlar mı ? Bayağı sert çıkar onun acısı. :D

Son düzenleme:
Bir de kendini ifşalamak çok garip bir durum değil mi gerçekten, insan niye satın aldığı hesabı desteğe ben bu hesabı satın diye aldım diye yazar ki? :D
Bazen dalgınlıklarına geliyor normal bir destek alacakken bu hesabı satın aldım diye yazıya başlayanlar var çevremde. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı